Սեպտեմբերի 21-ին ԱՀ խորհրդարանի «Միասնական հայրենիք» խմբակցության անձնակազմը Ազգային ժողովում հանդիպում է ունեցել արտաքին գործերի նախարար Դավիթ Բաբայանի և նախարարի տեղակալ Անուշ Դոլուխանյանի հետ:
«Միասնական հայրենիք» խմբակցության ղեկավար Գագիկ Բաղունցը շնորհակալություն է հայտնել ԱԳ նախարարին հրավերն ընդունելու համար և ընդգծել նման հանդիպումների անհրաժեշտությունը՝ հաշվի առնելով ռազմաքաղաքական մարտահրավերների և խնդիրների որակական փոփոխությունները, որոնք պահանջում են արագ, օպերատիվ արձագանքում և ճիշտ քայլերի ձեռնարկում:
ԱԳ նախարարը ողջունել է նման ձևաչափով հանդիպումները և կարևորել նաև խորհրդարանական դիվանագիտության հնարավորությունների օգտագործումը առկա իրողություններում:
Հանդիպմանը մտքեր են փոխանակվել արտաքին քաղաքականության, տարածաշրջանային զարգացումների, ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման, արտաքին քաղաքական ճակատում միասնական հանդես գալու և այլ հարցերի վերաբերյալ:

21-го сентября члены парламентской фракции "Единая Родина" в Национальном собрании встретились с министром иностранных дел Республики Арцах Давидом Бабаяном и заместителем министра Ануш Долуханян.
Глава фракции "Единая Родина" Гагик Багунц поблагодарил министра иностранных дел за принятие приглашения и подчеркнул необходимость подобных встреч, учитывая качественные изменения военно-политических вызовов и проблем, требующих оперативного реагирования и принятия правильных решений.
Глава МИД поприветствовал встречи в подобном формате и отметил важность использования возможностей парламентской дипломатии в существующих реалиях.
На встрече состоялся обмен мнениями по вопросам внешней политики, региональных развитий, урегулирования азербайджано-карабахского конфликта и совместных действий на внешнеполитическом фронте.