Սեպտեմբերի 21-ին ԱՀ խորհրդարանի «Միասնական հայրենիք» խմբակցության անձնակազմը Ազգային ժողովում հանդիպում է ունեցել արտաքին գործերի նախարար Դավիթ Բաբայանի և նախարարի տեղակալ Անուշ Դոլուխանյանի հետ:
«Միասնական հայրենիք» խմբակցության ղեկավար Գագիկ Բաղունցը շնորհակալություն է հայտնել ԱԳ նախարարին հրավերն ընդունելու համար և ընդգծել նման հանդիպումների անհրաժեշտությունը՝ հաշվի առնելով ռազմաքաղաքական մարտահրավերների և խնդիրների որակական փոփոխությունները, որոնք պահանջում են արագ, օպերատիվ արձագանքում և ճիշտ քայլերի ձեռնարկում:
ԱԳ նախարարը ողջունել է նման ձևաչափով հանդիպումները և կարևորել նաև խորհրդարանական դիվանագիտության հնարավորությունների օգտագործումը առկա իրողություններում:
Հանդիպմանը մտքեր են փոխանակվել արտաքին քաղաքականության, տարածաշրջանային զարգացումների, ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման, արտաքին քաղաքական ճակատում միասնական հանդես գալու և այլ հարցերի վերաբերյալ:

September 21, members of the “United Motherland” parliamentary faction in the National Assembly met with Artsakh Republic Foreign Minister David Babayan and the Deputy Minister Anush Dolukhanyan.
Gagik Baghunts, the leader of the “United Motherland” faction, thanked the Foreign Minister for accepting the invitation, stressing the need for such meetings, taking into account the qualitative changes in the military-political challenges, which require a quick, operative response and taking the right steps.
The Foreign Minister welcomed the meetings in such a format and noted the importance of using the possibilities of parliamentary diplomacy in the current existing realities.
At the meeting, an exchange of views took place on issues of foreign policy, regional developments, the settlement of the Azerbaijan-Karabakh conflict and joint actions in the foreign policy.