Սեպտեմբերի 10-ին ԱՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանը հյուրընկալել է «Հայրենիքի ձայն» հանրային շարժման համակարգող Վահրամ Գևորգյանին:
Հանդիպման ընթացքում Վահրամ Գևորգյանը ԱԺ նախագահին է ներկայացրել այն առաջնահերթ ու առանցքային քայլերը, որոնք, ըստ շարժման համակարգողի, շրջադարձային ազդեցություն կունենան ներկա իրավիճակում:
Արցախի խորհրդարանի ղեկավարը համամիտ է Վահրամ Գևորգյանի ներկայացրած այն կանխարգելիչ գործնական քայլերի կիրառմանը, որոնք վերաբերում են Արցախյան հիմնախնդրի կարգավորմանը. արցախյան հիմնախնդրի կարգավորման հարցում հավաքական դիրքորոշում պետք է ունենան և΄ իշխանական, և΄ ընդդիմադիր ուժերը:
Հանրային շարժման համակարգողի համոզմամբ ՝ պետական համակարգի և ողջ հայության ներուժը պետք է կենտրոնացնել արցախյան հիմնախնդրի կարգավորման հարցում շահագրգիռ բոլոր պետությունների ու միջազգային կառույցների հետ ինտենսիվ աշխատանքներ սկսելու գործում,առաջարկում է կենսունակ ուժերի համախմբմամբ՝ խաղաղ մարտավարության հայեցակարգ ձևավորել, Արցախին և արցախայությանը առնչվող ցանկացած փաստաթուղթ կամ պայմանավորվածություն էլ պետք է վավերացվի Արցախի կողմից:

Председатель НС Республики Арцах Артур Товмасян 10-го сентября принял координатора общественного движения "Голос Родины" Ваграма Геворгяна.
В ходе встречи Ваграм Геворгян представил председателю НС первоочередные и ключевые шаги, которые, по мнению координатора движения, станут переломными в нынешней ситуации.
Глава парламента Арцаха согласился с представленными Ваграмом Геворкяном практическими шагами относительно урегулирования арцахского вопроса: в вопросе урегулирования и представители власти, и представители оппозиции должны иметь коллективную позицию.
По убеждению координатора общественного движения, потенциал государственной системы и всего армянства необходимо сконцентрировать на интенсивной работе со всеми государствами и международными структурами, которые заинтересованы в урегулировании арцахского вопроса. Ваграм Геворгян предлагает посредством объединения жизнеспособных сил сформировать концепцию мирной тактики, любые документы или договоренности относительно Арцаха и народа Арцаха должны быть ратифицированы Республикой Арцах.
В завершение встречи была достигнута договоренность придать подобным встречам продолжительный характер.