Արցախի խորհրդարանի գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության և սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովը քննարկում է կազմակերպել
08 սեպտեմբերի 2021
Սեպտեմբերի 8-ին ԱՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության և սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ կազմակերպվել է քննարկում հանրակրթության հարցերի շուրջ:
Հրավիրվել էր ԱՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի հարցերի նախարարության կրթության, գիտության վարչության պետ Ռայա Մուսայելյանը:
Քննարկվել են կրթության որակի բարձրացմանն ուղղված հարցեր: Շոշափվել են աշխատանքային ստաժի հետ կապված տրվող հավելավճարներին, երկարամյա կենսաթոշակի նշանակման կարգին, վաստակավոր ուսուցչին ներկայացվող պահանջներին առնչվող հարցեր:

Artsakh N Republic NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Youth and Sports has Organized a Discussion
08 September 2021
September 8, a discussion on general education issues was organized on the initiative of the NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Youth and Sports.
Raya Musayelyan, the Head of the Department of Education and Science of the Ministry of Education, Science, Culture and Sports of the Republic of Artsakh, was invited.
Issues related to improving the quality of education have been discussed. Issues related to the bonuses for work experience, the procedure for assigning a long-term pension, the requirements for the honored teacher have been touched on.