ԱՀ Աժ նախագահը ՀՀ-ում ԱՀ մշտական ներկայացուցչությունում էր
Սեպտեմբերի 6-ին ԱՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանը ՀՀ-ում ԱՀ մշտական ներկայացուցչությունում հանդիպել է մշտական ներկայացուցիչ Սերգեյ Ղազարյանի հետ։
Քննարկվել են հետպատերազմական իրավիճակով պայմանավորված ներկայացուցչության կողմից իրականացվող գործառույթներն ու աշխատանքները։
Սերգեյ Ղազարյանը խորհրդարանի ղեկավարին է ներկայացրել պատերազմի ընթացքում մշտական ներկայացուցչության կողմից իրականացված և ընթացիկ ծրագրերը, խոսել առաջիկայում նախատեսվող անելիքներից։
Արթուր Թովմասյանը բարձր է գնահատել ներկայացուցչության աշխատանքը, ընդգծել Արցախի Հանրապետության տարբեր կառույցների հետ մշտական ու ակտիվ փոխգործակցության կարևորությունն ու արդյունավետությունը։

Artsakh NA President Visited the Permanent Representation of the Republic of Artsakh in the RA
September 6, the Head of the National Assembly of the Republic of Artsakh, Artur Tovmasyan met with the Permanent Representative of the Republic of Artsakh to the Republic of Armenia, Sergey Ghazaryan.
The functions and activities performed by the representation due to the post-war situation have been discussed.
Sergey Ghazaryan introduced current programs implemented by the Permanent Mission during the war and the forthcoming plans to the Head of the Parliament.
Artur Tovmasyan highly assessed the work of the representation, emphasized the necessity and efficiency of permanent and active cooperation with different structures of the Artsakh Republic.