ԱԺ «Արդարություն» խմբակցությունը հանդիպել է «Հայրենիք» շարժման ակտիվիստների հետ
Սեպտեմբերի 3-ին ԱՀ ԱԺ «Արդարություն» խմբակցության անդամները հանդիպել են «Հայրենիք» շարժման ակտիվիստների հետ: Նրանք ներկայացրել են ընդդիմությունից ունեցած իրենց ակնկալիքները, խոսել են երկրի առջև ծառացած խնդիրներից:
Շարժման համակարգող Վահրամ Գևորգյանի խոսքով անհրաժեշտ է ունենալ ազգային օրակարգ:Ժողովրդական շարժման անհրաժեշտություն են տեսնում, ազգային գաղափարախոսության շուրջ պիտի համախմբել ժողովրդին: Առաջարկում են հրաժարվել քաղաքական աստառներից, ուժերը մեկտեղել հանուն վիրավոր հայրենիքի վերականգնման:
«Արդարություն» խմբակցության անդամները ներկայացրին խորհրդարանական գործունեության շրջանակներում իրականացրած աշխատանքը և համագործակցության պատրաստակամություն հայտնեցին:

NA "Justice" Faction Members Met with the Activists of the "Motherland" Movement
September 3, the members of the "Justice" faction of the Republic of Artsakh National Assembly met with the activists of the "Motherland" movement. They presented their expectations from the opposition; spoke about the problems facing the country.
According to the coordinator of the movement Vahram Gorgyan, it is necessary to have a national agenda. They see the need for a national movement; the people should be united around a national ideology. They offer to renounce political motives and join forces for the restoration of the wounded homeland.
The members of the "Justice" faction presented the work done within the framework of the parliamentary activity and expressed readiness for cooperation.