ԱԺ «Արդարություն» խմբակցությունը հանդիպել է «Հայրենիք» շարժման ակտիվիստների հետ
Սեպտեմբերի 3-ին ԱՀ ԱԺ «Արդարություն» խմբակցության անդամները հանդիպել են «Հայրենիք» շարժման ակտիվիստների հետ: Նրանք ներկայացրել են ընդդիմությունից ունեցած իրենց ակնկալիքները, խոսել են երկրի առջև ծառացած խնդիրներից:
Շարժման համակարգող Վահրամ Գևորգյանի խոսքով անհրաժեշտ է ունենալ ազգային օրակարգ:Ժողովրդական շարժման անհրաժեշտություն են տեսնում, ազգային գաղափարախոսության շուրջ պիտի համախմբել ժողովրդին: Առաջարկում են հրաժարվել քաղաքական աստառներից, ուժերը մեկտեղել հանուն վիրավոր հայրենիքի վերականգնման:
«Արդարություն» խմբակցության անդամները ներկայացրին խորհրդարանական գործունեության շրջանակներում իրականացրած աշխատանքը և համագործակցության պատրաստակամություն հայտնեցին:

Фракция "Справедливость" НС Республики Арцах встретилась с активистами движения "Родина"
3-го сентября члены фракции "Справедливость" НС Республики Арцах встретились с активистами движения "Родина", которые представили свои ожидания от деятельности оппозиции, а также затронули проблемы, стоящие перед страной.
По словам координатора движения Ваграма Геворгяна, необходимо разработать национальную повестку и сплотить народ вокруг национальной идеологии, отказаться от политических подоплек и объединить силы во имя восстановления истерзанной родины.
Члены фракции "Справедливость" представили проделанную в рамках парламентской деятельности работу и выразили готовность к сотрудничеству.