Սեպտեմբերի 1-ին ԱՀ ԱԺ «Արդարություն» խմբակցության անդամները հանդիպել են Արցախում գտնվող ՀՀ ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար Արթուր Վանեցյանի ու խմբակցության անդամ Տիգրան Աբրահամյանի հետ:
Ողջունելով հյուրերին՝ «Արդարություն» խմբակցության ղեկավար Դավիթ Գալստյանն ասել է, որ հետևում են Հայաստանի խորհրդարանի անցուդարձին ու ափսոսանք է հայտնել Արցախի հարցով հանձնաժողով ստեղծելու նախաձեռնության տապալման կապակցությամբ:
Դավիթ Գալստյանը ներկայացրել է Արցախի բնակչությանը մտահոգող հիմնախնդիրները, խոսել է 2 խորհրդարանների ընդդիմադիր ուժերի փոխգործակցության խորացման անհրաժեշտության մասին:
«Մեր համագործակցությունը մշտական է լինելու»,-պատասխան խոսքում ասել է ՀՀ ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար Արթուր Վանեցյանը: Նա շեշտել է, որ հետամուտ են լինելու Արցախի ինքնորոշման իրավունքի իրացման, օկուպացված տարածքների վերադարձի հարցում: ««Պատիվ ունեմ» խմբակցությունը արժանապատիվ խաղաղության կողմնակից է ու դատապարտում է «Խաղաղություն տարածքների դիմաց» օրակարգը»,- ընդգծել է Արթուր Վանեցյանը:

September 1, the members of the Republic of Artsakh NA "Justice" faction met with Artur Vanetsyan, the head of the "With Honor" faction of the RA National Assembly and faction member Tigran Abrahamyan who were in Artsakh.
Welcoming the guests, the leader of the "Justice" faction David Galstyan said that they follow the events of the Armenian parliament and expressed regret over the failure of the initiative to establish a commission on Artsakh.
David Galstyan presented issues of concern to the population of Artsakh and spoke about the need to deepen the cooperation between the opposition forces of the two parliaments.
"Our cooperation will be permanent," Artur Vanetsyan, the head of the "With Honor" faction of the RA National Assembly, said in his response speech. ""With Honor" faction is in favor of a dignified peace and condemns the agenda of the deal "Peace in exchange for territories"" Artur Vanetsyan emphasized.