Շարունակվում են ԱՀ ԱԺ նախագահի հանդիպումները խորհրդարանի խմբակցությունների հետ
Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանը օգոստոսի 19-ին հանդիպել է «Ազատ հայրենիք - ՔՄԴ» խմբակցության մի խումբ անդամների հետ: Քննարկվել են Արցախի կարգավիճակին, տարածաշրջանային մարտահրավերներին առնչվող հարցեր:
Խորհրդարանի ղեկավարը շեշտել է, որ առկա իրողություններում կուսակցական շահը պետք է ստորադասվի համազգային նպատակներին: Նույն միտքը Արթուր Թովմասյանը նաև Հայաստանի Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանի հետ հանդիպմանն է ընդգծել:
«Արցախի ճանաչման ջանքերը պետք է ակտիվացվեն: ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի հովանու ներքո բանակցությունների վերականգնումը Արցախի համար միակ ընդունելի տարբերակն է», - շեշտել է խորհրդարանի ղեկավարը:

August 19, Artsakh Republic NA President Artur Tovmasyan met with a group of members of the "Free Motherland - UCA" faction. Issues related to the status of Artsakh and regional challenges have been discussed.
The Head of the Parliament stressed that in the current realities the party interests should be subordinated to the national goals. Artur Tovmasyan also emphasized the same idea during the meeting with the Head of the Republic of Armenia National Assembly, Alen Simonyan.
"Efforts to recognize Artsakh must be intensified. Resumption of negotiations under the auspices of the OSCE Minsk Group is the only acceptable option for Artsakh," he stressed.
Issues related to the development of inter-parliamentary relations have also been discussed at the meeting.