Շարունակվում են ԱՀ ԱԺ նախագահի հանդիպումները խորհրդարանի խմբակցությունների հետ
Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանը օգոստոսի 19-ին հանդիպել է «Ազատ հայրենիք - ՔՄԴ» խմբակցության մի խումբ անդամների հետ: Քննարկվել են Արցախի կարգավիճակին, տարածաշրջանային մարտահրավերներին առնչվող հարցեր:
Խորհրդարանի ղեկավարը շեշտել է, որ առկա իրողություններում կուսակցական շահը պետք է ստորադասվի համազգային նպատակներին: Նույն միտքը Արթուր Թովմասյանը նաև Հայաստանի Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանի հետ հանդիպմանն է ընդգծել:
«Արցախի ճանաչման ջանքերը պետք է ակտիվացվեն: ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի հովանու ներքո բանակցությունների վերականգնումը Արցախի համար միակ ընդունելի տարբերակն է», - շեշտել է խորհրդարանի ղեկավարը:

Председатель Национального собрания Республики Арцах Артур Товмасян 19-го августа встретился с группой членов фракции "Свободная Родина-ОГА". В ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся дальнейшего статуса Арцаха и региональных вызовов.
Глава парламента подчеркнул, что в нынешних реалиях партийный интерес должен быть подчинен общенациональным целям. Данную мысль Артур Товмасян также подчеркнул на встрече с председателем Национального собрания Армении Аленом Симоняном.
"Усилия, прилагаемые для признания Республики Арцах, должны быть активизированы. Восстановление переговоров под эгидой Минской группы ОБСЕ является единственным приемлемым вариантом для Арцаха", – подчеркнул председатель НС.