Հունիսի 29-ին ԱՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանը հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն, որին ներկա էին խմբակցությունների ղեկավարներն ու մշտական հանձնաժողովների նախագահները:
Քննարկվել են հունիսի 30-ին՝ ժամը 11:00-ին կայանալիք ԱԺ հերթական նիստի օրակարգի հարցերը:
Լիագումար նիստի քննարկմանն են ներկայացվում ՝
Օրակարգում երկրորդ ընթերցմամբ ընդգրկված է «Արցախի Հանրապետության պետական պարգևների և պատվավոր կոչումների մասին» հարցը:
Լիագումար նիստի քննարկման են ներկայացվում նաև «Դատական ակտերի հարկադիր կատարման մասին» օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին» և կից օրինագծերի փաթեթը, ««Ոստիկանությունում ծառայության մասին» օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին», ««Ոստիկանության մասին» օրենքում լրացումներ և փոփոխություններ կատարելու մասին» օրենքների նախագծերը, ««Կրթության մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին», ««Ավելացված արժեքի հարկի մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին»,« «Պետական կենսաթոշակների մասին» օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին» օրենքների նախագծերը:
Նիստի օրակարգում ներառված են նաև հարցեր Արցախի Հանրապետության նախագահին և Կառավարության անդամներին, պատգամավորական հայտարարություններ:

Председатель Национального собрания Артур Товмасян 29-го июня созвал рабочее совещание, на котором присутствовали руководители фракций, председатели комиссий и ответственные лица аппарата НС.
На совещании были обсуждены вопросы, вошедшие в повестку дня предстоящего очередного заседания НС, которое состоится 30-го июня в 11:00.
На пленарном заседании НС будут рассмотрены следующие вопросы:
В ходе заседания во втором чтении также будет представлен законопроект "О государственных наградах и почетных званиях Республики Арцах", пакет законопроектов «О внесении изменений и дополнений в закон "О принудительном исполнении судебных актов"», законопроекты «О внесении изменений и дополнений в закон "О службе в органах полиции"» и «О внесении изменений и дополнений в закон "О полиции"», а также законопроекты «О внесении изменений в закон "Об образовании"», «О внесении изменения в закон "О налоге на добавленную стоимость"» и «О внесении изменений и дополнений в закон "О государственных пенсиях"».