Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանը հանդես է եկել հայտարարությամբ
Արցախի Հանրապետության Սահմանադրության 114-րդ հոդվածի 2-րդ մասի և «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» օրենքի 37-րդ հոդվածի 1-ին մասի համաձայն Արցախի Հանրապետության նախագահի նախաձեռնությամբ 2021 թվականի հունիսի 29-ին՝ ժամը 11:00-ին, կգումարվի ԱՀ ԱԺ արտահերթ նիստ՝ նախաձեռնողի սահմանած հետևյալ օրակարգով.
«Ռազմական դրության իրավական ռեժիմի մասին» օրենքում լրացումներ և փոփոխություն կատարելու մասին» և «Քրեական օրենսգրքում րացումներ կատարելու մասին» օրենքների նախագծերի փաթեթ( Հիմնական զեկուցող՝ ԱՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Հայկ Խանումյան)

Pursuant to Article 114, Part 2 of the Constitution of the Artsakh Republic and Article 37, Part 1 of the Law on "Rules of Procedure of the National Assembly", on the initiative of the President of the Artsakh Republic, a special sitting of the National Assembly of the Republic of Artsakh will be convened with the following agenda set by the initiator on June 29, 2021, at 11:00.
Package of Draft Laws on "Making Addenda and Amendments to the Law "On the Legal Regime of Martial Law"" and on "Making Amendments to the" Criminal Code""
(Keynote Speaker: Minister of Territorial Administration and Infrastructure of the Republic of Artsakh, Hayk Khanumyan)