Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանը հանդես է եկել հայտարարությամբ
Արցախի Հանրապետության Սահմանադրության 114-րդ հոդվածի 2-րդ մասի և «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» օրենքի 37-րդ հոդվածի 1-ին մասի համաձայն Արցախի Հանրապետության նախագահի նախաձեռնությամբ 2021 թվականի հունիսի 29-ին՝ ժամը 11:00-ին, կգումարվի ԱՀ ԱԺ արտահերթ նիստ՝ նախաձեռնողի սահմանած հետևյալ օրակարգով.
«Ռազմական դրության իրավական ռեժիմի մասին» օրենքում լրացումներ և փոփոխություն կատարելու մասին» և «Քրեական օրենսգրքում րացումներ կատարելու մասին» օրենքների նախագծերի փաթեթ( Հիմնական զեկուցող՝ ԱՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Հայկ Խանումյան)

Согласно части 2 статьи 114 Конституции Республики Арцах и части 1 статьи 37 закона "Регламент Национального собрания", по инициативе президента Республики Арцах 29-го июня 2021 года в 11:00 будет созвано внеочередное заседание парламента Республики Арцах по повестке дня, установленной инициатором.
На заседании будет рассмотрен пакет законопроектов «О внесении изменения и дополнений в закон "О правовом режиме военного положения"» и "О внесении изменений в Уголовный кодекс" (основной докладчик – министр территориального управления и инфраструктур Республики Арцах Айк Ханумян).