Տեղի է ունեցել ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստը
ԱՀ արդարադատության նախարար Ժիրայր Միրզոյանի ներկայացրած օրինափաթեթը ներառում էր 12 նախագծեր, որով մասնավորապես փոփոխություններ և լրացումներ են   նախատեսվում «Դատական ակտերի հարկադիր կատարման մասին» օրենքում:
Պետական-իրավական հարցերի հանձնաժողովի նախագահ Սևակ Աղաջանյանը նախագծերի փաթեթը քվեարկության դրեց: 3 կողմ ձայնով այն հանձնաժողովի դրական եզրակացությամբ կներկայացվի լիագումար նիստին:
Երկրորդ ընթերցմամբ ԱՀ նախագահի աշխատակազմի կառավարչության պետ Արայիկ Լազարյանը ներկայացրել է «Արցախի Հանրապետության պետական պարգևների և պատվավոր կոչումների մասին» օրենքի նախագիծը: Առաջին ընթերցումից հետո պատգամավորական առաջարկ չի եղել: Հեղինակի կողմից եղած միակ առաջարկի հաշվառմամբ օրինագիծը խորհրդարանի պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի դրական եզրակացությամբ կներկայացվի առաջիկա լիագումար նիստի քննարկմանը:

June 24, the sitting of the NA Standing Committee on State and Legal Affairs was convened.
The bill submitted by the Minister of Justice of the Republic of Artsakh, Jirayr Mirzoyan, included 12 drafts, which envisage amendments, in particular, to the Law "On Compulsory Execution of Judicial Acts".
Sevak Aghajanyan, Chair of the Standing Committee on State and Legal Affairs, put the package of projects to a vote. With 3 votes in favor and the positive conclusion of the Head Committee, it will be presented to the plenary sitting.
Arayik Lazaryan, Chief of Staff of the Artsakh Republic President' s Office, presented the draft law "On State Awards and Honorary Titles of the Artsakh Republic" in the second reading. There was no parliamentary proposal after the first reading. Taking into account the only proposal made by the author, with the positive conclusion of the Standing Committee on State and Legal Affairs of the Parliament, the bill will be submitted to the forthcoming plenary sitting for discussion.