2020 թվականի բյուջեի կատարման տարեկան հաշվետվությունն ամփոփվել է ԱԺ ֆինանսաբյուջետային և տնտեսական կառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում
Հունիսի 11-ին հրավիրվել է Ազգային ժողովի ֆինանսաբյուջետային և տնտեսական կառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստ, որին ներկա էր նաև Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանը:
Քննարկվել է 2020 թվականի բյուջեի կատարման տարեկան հաշվետվությունը: ԱՀ ֆինանսների նախարար Վահրամ Բաղդասարյանը ամփոփ տվյալներ է ներկայացրել բյուջեի կատարողականի վերաբերյալ, որից հետո պատասխանել է հանձնաժողովի անդամների հարցերին:Պարզաբանումներով հանդես է եկել նաև պետնախարար Արտակ Բեգլարյանը:
4 կողմ, 2 դեմ ձայների հարաբերակցությամբ ֆինանսաբյուջետային և տնտեսական կառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովի դրական եզրակացությամբ 2020 թվականի բյուջեի կատարման տարեկան հաշվետվությունը կներկայացվի առաջիկա լիագումար նիստի քննարկմանը:

11-го июня состоялось заседание постоянной комиссии НС по финансово-бюджетным вопросам и экономическому управлению, на котором присутствовал также председатель парламента Артур Товмасян.
На заседании был обсужден годовой отчет об исполнении государственного бюджета Республики Арцах за 2020 год.
Министр финансов Республики Арцах Ваграм Багдасарян представил общие данные отчета об исполнении бюджета, после чего ответил на заданные членами комиссии вопросы. Разъяснения касательно бюджета представил также государственный министр Республики Арцах Артак Бегларян.
Соотношением голосов 4 – "за" и 2 – "против" годовой отчет об исполнении государственного бюджета Республики Арцах за 2020 год получил положительное заключение постоянной комиссии НС по финансово-бюджетным вопросам и экономическому управлению. Отчет об исполнении бюджета будет представлен на очередном пленарном заседании парламента.