Այսօր՝ հունիսի 6-ին, ԱՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանը Երևանում՝ ԱՀ մշտական ներկայացուցչությունում հանդիպել է զոհված զինծառայողների հարազատներին, նրանց փոխանցել ԱՀ նախագահի հրամանագրով հետմահու շնորհված պարգևները՝ 2020 թվականի սեպտեմբերի 27-ին հակառակորդի կողմից սանձազերծված լայնածավալ ռազմական գործողությունների ընթացքում Արցախի Հանրապետության պետական սահմանը պաշտպանելիս ցուցաբերած արիության ու խիզախության համար։
«Նրանց արյամբ է երիզվել Արցախի Հանրապետության սահմանները, նրաց շնորհիվ այսօր ամուր կանգնած ենք մեր հողին և հանուն նրանց պետք է ապրենք ու խաղաղ պայմաններում փորձենք վերականգնել մեր հայրենիքը»,- ասել է ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանը՝ իր զորակցությունն ու ցավակցությունը հայտնելով զոհված զինծառայողների հարազատներին։
Հանդիպմանը ներկա էին ԱՀ մշտական ներկայացուցիչ Սերգեյ Ղազարյանը, ՀՀ-ում Արցախի Հանրապետության կառավարության օպերատիվ շտաբի պետ Միքայել Վիրաբյանը, ԱՀ Ազգային ժողովի աշխատակազմի ղեկավար Ռոբերտ Ղահրամանյանը:

Председатель Национального собрания Республики Арцах Артур Товмасян находится с рабочим визитом в Республике Армения
06 июня 2021
Сегодня, 6-го июня, председатель Национального собрания Республики Арцах Артур Товмасян в постоянном представительстве Республики Арцах в Республике Армения встретился с семьями погибших военнослужащих и передал им посмертно присужденные указом президента Республики Арцах награды за мужество и отвагу, проявленные при защите государственной границы Республики Арцах в ходе широкомасштабных военных действий, развязанных противником 27-го сентября 2020 года.
"Именно благодаря им сегодня мы крепко стоим на нашей земле. Во имя них мы обязаны жить и восстанавливать нашу родину", –  сказал председатель НС Артур Товмасян, выразив свою поддержку и соболезнования родным погибших военнослужащих.
На встрече присутствовали также постоянный представитель Республики Арцах в Республике Армения Сергей Газарян, начальник оперативного штаба правительства Республики Арцах в Республике Армения Микаел Вирабян, руководитель аппарата Национального собрания Республики Арцах Роберт Каграманян.