Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանը հանդես է եկել հայտարարությամբ
ԱՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանը հունիսի 4-ին հանդես է եկել Արցախի Հանրապետության Հաշվեքննիչ պալատի նախագահ Վահրամ Բաղդասարյանի լիազորությունները վաղաժամկետ դադարելու և թիվ 4 արձանագրությունն անվավեր ճանաչելու մասին հայտարարությամբ,որում ասվում է.
«1. Հիմք ընդունելով սույն թվականի հունիսի 3-ին պաշտոնապես ստացված ԱՀ գերագույն դատարանի 2021 թվականի մայիսի 31-ի ԳԴՈ-23 որոշումը և «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» օրենքի 129-րդ հոդվածի 3-րդ մասը՝ 2021 թվականի մայիսի 31-ի ժամը 17:00-ից դադարած համարել Հաշվեքննիչ պալատի նախագահ Վահրամ Բաղդասարյանի լիազորությունները:

4-го июня председатель НС Республики Арцах Артур Товмасян выступил с заявлением о досрочном прекращении полномочий председателя Аудиторской палаты Республики Арцах Ваграма Багдасаряна и признании недействительным протокола №4, в котором говорится:
«1. Принимая за основу официально полученное 3-го июня 2021 года постановление Верховного суда Республики Арцах от 31-го мая 2021 года и часть 3 статьи 129 закона "Регламент Национального собрания", с 31-го мая 2021 года 17:00 прекращены полномочия председателя Аудиторской палаты Ваграма Багдасаряна;