Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանը հանդես է եկել հայտարարությամբ
ԱՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանը հունիսի 4-ին հանդես է եկել Արցախի Հանրապետության Հաշվեքննիչ պալատի նախագահ Վահրամ Բաղդասարյանի լիազորությունները վաղաժամկետ դադարելու և թիվ 4 արձանագրությունն անվավեր ճանաչելու մասին հայտարարությամբ,որում ասվում է.
«1. Հիմք ընդունելով սույն թվականի հունիսի 3-ին պաշտոնապես ստացված ԱՀ գերագույն դատարանի 2021 թվականի մայիսի 31-ի ԳԴՈ-23 որոշումը և «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» օրենքի 129-րդ հոդվածի 3-րդ մասը՝ 2021 թվականի մայիսի 31-ի ժամը 17:00-ից դադարած համարել Հաշվեքննիչ պալատի նախագահ Վահրամ Բաղդասարյանի լիազորությունները:

June 4, the Republic of Artsakh National Assembly President made a statement on the early termination of the powers of the Chairman of the Republic of Artsakh Audit Chamber, Vahram Baghdasaryan and declared invalidity of the Protocol 4, which reads:
«1. Based on the decision of the Republic of Artsakh Supreme Court, GDO-23 of May 31, 2021, officially received on June 3, 2021 and Part 3 of Article 129 of the Law on the "Rules of Procedure of the National Assembly", the powers of the Chairman of the Audit Chamber Vahram Baghdasaryan consider terminated since May 31, 2021, 17:00 o'clock.