Իմ սիրելի΄ փոքրիկ բարեկամներ
Ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ՝ Ձեր կյանքում առանձնացող ամենալուսավոր տոնի՝ Երեխաների իրավունքների պաշտպանության միջազգային օրվա առթիվ:
Դուք եք մեր ապագան, Արցախ աշխարհի լուսավոր գալիքը:
Մենք՝ մեծերս, կյանքում ունենք կարևորագույն առաքելություն և պարտականություն՝ ստեղծել բարեկեցիկ պայմաններ ձեր առողջության, կրթության համար, պաշտպանել ձեր իրավունքներն ու լավագույն շահերը` ձեր մանկությունը դարձնելով լիարժեք ու ապահով:
Դուք ձեր անկեղծությամբ ու անմիջականությամբ, մանկական մաքրությամբ, երփնավառ գույներով զարդարում եք ձեր ծնողների, հարազատների,երկրի առօրյան:
Ամառնամուտի այս ջերմ տոնի առիթով կրկին շնորհավորում եմ մեր փոքրիկներին, մաղթում անվրդով երկինք ,անհոգ մանկություն, քաջառողջություն, ընտանեկան սեր, ջերմություն, բարեկեցություն:

Председатель Национального собрания Республики Арцах Артур Товмасян направил поздравительное послание по случаю Международного Дня защиты детей
Мои дорогие маленькие друзья,
От всего сердца поздравляю вас с самым светлым праздником в вашей жизни – Международным Днем защиты детей.
Вы – наше светлое будущее, будущее Арцаха.
На нас, взрослых, возложена важнейшая миссия и обязанность, заключающаяся в создании благоприятных условий для вашего здоровья, образования, защите ваших прав и интересов, чтобы вы могли иметь полноценное и безопасное детство.
Вы своей искренностью и непосредственностью, детской чистотой, яркими красками украшаете будни своих родителей, родных и всей страны.
В связи с этим теплым праздником вновь поздравляю наших детей, желаю мирного неба, беззаботного детства, крепкого здоровья, семейной любви, тепла и благополучия.