Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովում հրավիրվել է աշխատանքային խորհրդակցություն
Մայիսի 26-ին ԱՀ Ազգային ժողովում հրավիրվել է աշխատանքային խորհրդարկցություն՝ ԱԺ նախագահի տեղակալ Գագիկ Բաղունցի նախագահությամբ:
Քննարկվել են մայիսի 27-ին կայանալիք ԱԺ հերթական լիագումար նիստի օրակարգի հարցերը:
Լիագումար նիստի քննարկմանն է ներկայացվում Արցախի Հանրապետության մարդու իրավունքների պաշտպանի 2020 թվականի գործունեության, ինչպես նաև մարդու իրավունքների և ազատությունների պաշտպանության վիճակի մասին տարեկան հաղորդումը:
Օրակարգում ընդգրկված են «Արցախի Հանրապետության պետական պարգևների և պատվավոր կոչումների մասին» օրինագիծը/ առաջին ընթերցում/ , ինչպես նաև «Դատախազության մասին» օրենքում լրացումներ և փոփոխություններ կատարելու մասին» և «Պետական պաշտոններ զբաղեցնող անձանց վարձատրության մասին» օրենքում լրացում կատարելու մասին» նախագծերի փաթեթը, «Բնապահպանական և բնօգտագործման վճարների մասին» օրենքում լրացում կատարելու մասին», «Արցախի Հանրապետության 2021 թվականի պետական բյուջեի մասին» օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին», «Արցախի Հանրապետության բյուջետային համակարգի մասին» օրենքում լրացումներ կատարելու մասին» օրինագծերը:
Նիստը կամփոփվի պատգամավորական հայտարարություններով:
Խորհրդակցությանը ներկա էին մշտական հանձնաժողովների նախագահները, խմբակցությունների ղեկավարները, աշխատակազմի անդամներ:

May 26, a working consultation was convened in the National Assembly of the Republic of Artsakh, chaired by the NA Vice-President Gagik Baghunts.
The issues of the agenda of the National Assembly regular plenary sitting to be held on May 27 have been discussed.
Annual report on the activities of the Artsakh Republic Human Rights Defender in 2020, as well as the state of protection of human rights and freedoms will be submitted to the forthcoming plenary sitting for discussion.
The agenda includes the draft law "On State Awards and Honorary Titles of the Artsakh Republic" (first reading), as well as the package of drafts "On Making Addenda and Amendments to the Law ՞On the Prosecutor's Office" and "On Making Amendments to the Law ՞On Remuneration of Public Officials", "On Making Amendments to the Law ՞On Environmental and Nature Use Payments", "On Making Amendments and Addenda to the Law ՞On the State Budget of the Artsakh Republic 2021", "On Making Amendments to the Law ՞On the Budget System of the Artsakh Republic".
The sitting will be summed up by the parliamentary statements.
The Chairs of the Standing Committees, the Heads of the Factions, Staff Members participated at the consultation.