Մայիսի 26-ին Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանն ընդունել է Ամերիկայի Հայ Ավետարանչական ընկերակցության պատվիրակությանը՝ գործադիր տնօրեն Զավեն Խանջյանի գլխավորությամբ:
Հանդիպմանն Արթուր Թովմասյանն անդրադարձել է պատերազմական և ետպատերազմյան իրողություններին:Պատերազմի ծանր օրերին Ամերիկայի Հայ Ավետարանչական ընկերակցությունը Արցախի կողքին էր: Ի նշան երախտագիտության Արթուր Թովմասյանը Զավեն Խանջյանին է հանձնել Ազգային ժողովի շնորհակալագիրը:
Հայ Ավետարանչական ընկերակցությունը կշարունակի իր աջակցությունը Արցախին՝ հավաստիացրել է Զավեն Խանջյանը: Կազմակերպությունը նախատեսում է ներդրումներ՝ ուղղված մատաղ սերնդի կրթությանն ու դաստիարակությանը:
Հանդիպմանը ներկա էր Ազգային Ժողովի գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության և սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արամ Հարությունյանը:

NA President Received the Delegation of the Armenian Missionary Association of America (AMAA)
May 26, the Republic of Artsakh National Assembly President Artur Tovmasyan received a delegation of the Armenian Missionary Association of America headed by Executive Director Zaven Khanjyan.
At the meeting Artur Tovmasyan touched upon the war and post-war realities. In those days the Armenian Evangelical Association of America was by the side of Artsakh. As a sign of gratitude, Artur Tovmasyan handed over the Letter of Gratitude of the National Assembly to Zaven Khanjyan.
The Armenian Missionary Association will continue its support for Artsakh, Zaven Khanjyan assured. The organization plans to invest in the education and upbringing of the younger generation.
Aram Harutyunyan, Chair of the NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Youth and Sports, was present at the meeting.