Մայիսի 26-ին Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանն ընդունել է Ամերիկայի Հայ Ավետարանչական ընկերակցության պատվիրակությանը՝ գործադիր տնօրեն Զավեն Խանջյանի գլխավորությամբ:
Հանդիպմանն Արթուր Թովմասյանն անդրադարձել է պատերազմական և ետպատերազմյան իրողություններին:Պատերազմի ծանր օրերին Ամերիկայի Հայ Ավետարանչական ընկերակցությունը Արցախի կողքին էր: Ի նշան երախտագիտության Արթուր Թովմասյանը Զավեն Խանջյանին է հանձնել Ազգային ժողովի շնորհակալագիրը:
Հայ Ավետարանչական ընկերակցությունը կշարունակի իր աջակցությունը Արցախին՝ հավաստիացրել է Զավեն Խանջյանը: Կազմակերպությունը նախատեսում է ներդրումներ՝ ուղղված մատաղ սերնդի կրթությանն ու դաստիարակությանը:
Հանդիպմանը ներկա էր Ազգային Ժողովի գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության և սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արամ Հարությունյանը:

26-го мая председатель НС Республики Арцах Артур Товмасян принял делегацию Армянской евангелистской ассоциации Америки во главе с исполнительным директором Завеном Ханджяном.
В ходе встречи Артур Товмасян коснулся военных и послевоенных реалий, отметив, что в тяжелые дни войны Армянская евангелистская ассоциация Америки была рядом с Арцахом. В знак признательности Артур Товмасян вручил Завену Ханджяну благодарственную грамоту НС.
Поблагодарив за прием, Завен Ханджян подчеркнул, что Армянская евангелистская ассоциация продолжит свою поддержку Арцаху, добавив, что организация планирует инвестировать в образование и воспитание подрастающего поколения.
На встрече присутствовал также председатель постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры, молодежи и спорта Арам Арутюнян.