Արցախի Հանրապետության ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանը մայիսի 25-ին հանդես է եկել հայտարարությամբ, որում ասվում է.
««Ազգային ժողովի կանոնակարգ» օրենքի 129-րդ հոդվածի 1-ին մասի համաձայն` հայտարարում եմ, որ Արցախի Հանրապետության Հաշվեքննիչ պալատի նախագահ Վահրամ Բաղդասարյանը մայիսի 25-ին ներկայացրել է հրաժարականի դիմում:
«Ազգային ժողովի կանոնակարգ» օրենքի 129-րդ հոդվածի 2-րդ մասի համաձայն, եթե հրաժարականի հրապարակումից հետո՝ մեկ շաբաթվա ընթացքում, պաշտոնատար անձը գրավոր դիմումով հետ է վերցնում հրաժարականի մասին իր դիմումը, ապա Ազգային ժողովի նախագահն այդ մասին հանդես է գալիս հայտարարությամբ, եթե հետ չի վերցնում հրաժարականի մասին իր դիմումը, ապա նրա լիազորությունների դադարման մասին կազմվում է արձանագրություն, որը ստորագրում ու հրապարակում է Ազգային ժողովի նախագահը: Արձանագրության հրապարակման պահից հրաժարականը համարվում է ընդունված»:

25-го мая председатель Национального собрания Республики Арцах Артур Товмасян выступил с заявлением, в котором говорится:
«Согласно части 1 статьи 129 закона "Регламент Национального собрания", заявляю, что 25-го мая председатель Аудиторской палаты Республики Арцах Ваграм Багдасарян представил заявление об отставке.
Согласно части 2 статьи 129 закона "Регламент Национального собрания", если в течение недели после заявления об отставке  должностное лицо письменным заявлением: 1)отзывает свое заявление об отставке, то председатель Национального собрания выступает с заявлением об этом; 2) не отзывает свое заявление об отставке, то составляется протокол о прекращении его полномочий, который подписывает и опубликовывает председатель Национального собрания. Отставка считается принятой с момента опубликования протокола.