Հարգարժա΄ն Սերգեյ Երեմի
Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի և անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում ենք Ձեզ 97-ամյա տարեդարձի կապակցությամբ:
Այսօր՝ 76 տարի անց, Դուք անանց հպարտությամբ եք վերհիշում Մեծ հայրենականում արցախահայության ցուցաբերած հերոսություններն ու սխրագործությունները, որոնք արձագանք են գտել Ձեր հեղինակած «Արցախ-Ղարաբաղը Մեծ հայրենականում/1941-1945թթ/» գրքում:
Անուրանալի է Ձեր ազգօգուտ գործունեությունը:Այսօր էլ շարունակում եք ձեր հայրենանվեր ու եռանդուն աշխատանքը վետերանների միությունում՝ լինելով Ձեր գործի անմնացորդ նվիրյալը:
Մենք պարտական ենք Ձեզ՝ Ձեր մարտական և աշխատանքային սխրանքի համար:
Վերստին շնորհավորելով Ձեր ծննդյան տարեդարձը ՝ մաղթում ենք քաջառողջություն, անսպառ ուժ ու ավյուն, որպեսզի դեռ երկար տարիներ Ձեր փորձը, գիտելիքներն ու իմաստնությունը փոխանցեք երիտասարդ սերնդին:

Председатель Национального собрания Республики Арцах Артур Товмасян поздравил председателя Союза ветеранов Великой Отечественной войны и труда НКР Барсегяна Сергея Еремовича по случаю дня рождения
20 мая 2021
Уважаемый Сергей Еремович,
От имени Национального собрания Республики Арцах и от себя лично сердечно поздравляю Вас с 97-летием.
Сегодня, 76 лет спустя, Вы с гордостью вспоминаете героические подвиги, совершенные арцахцами в ходе Великой Отечественной войны, которые нашли отклик в Вашей книге "Арцах-Карабах в Великой Отечественной 1941-1945гг".
Ваша деятельность, служившая на благо нации, неоспорима. Будучи всецело преданным своему делу, Вы и сегодня продолжаете свою патриотическую и активную работу в Союзе ветеранов.
Мы перед Вами в огромном долгу за Ваш боевой и трудовой подвиг.
Вновь поздравляя Вас с днем рождения, желаем крепкого здоровья, неиссякаемой силы и энергии. Желаем, чтобы на протяжении долгих лет Вы все также передавали Ваш опыт, знания и мудрость молодому поколению.