ԱՀ ԱԺ պատվիրակությունը այցելել է Ծիծեռնակաբերդ և «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոն
Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանի գլխավորած պատվիրակությունը ՀՀ-ում ԱՀ մշտական ներկայացուցիչ Սերգեյ Ղազարյանի, ՀՀ-ում գործող Արցախի Հանրապետության կառավարության օպերատիվ շտաբի պետ Միքայել Վիրաբյանի ուղեկցությամբ մայիսի 4-ին այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր և 1915թՀայոց մեծ եղեռնի զոհերի հիշատակը հավերժացնող անմար կրակի մոտ հարգել ցեղասպանության զոհերի հիշատակը։
Նույն օրը պատվիրակության անդամներն այցելել են նաև «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոն և հարգանքի տուրք մատուցել Արցախյան առաջին (1991-1994թթ.), 2016թ. Ապրիլյան և 2020թ. աշնանային արյունոտ պատերազմներում հերոսացած հայորդիների հիշատակին։

May 4, the delegation of the National Assembly headed by Artur Tovmasyan and accompanied by the Permanent Representative of the Republic of Artsakh in RA, Sergey Ghazaryan and the Head of the Operative Headquarters of the Republic of Artsakh Government in Armenia, Mikael Virabyan visited Tsitsernakaberd Memorial to honor the memory of the 1915 Genocide victims at the immortal fire.
On the same day, the members of the delegation also visited Yerablur Military Pantheon and paid tribute to the victims of the first Artsakh (1991-1994), April 2016 and the autumn 2020 bloody wars.