ԱՀ ԱԺ պատվիրակությունը այցելել է Ծիծեռնակաբերդ և «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոն
Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանի գլխավորած պատվիրակությունը ՀՀ-ում ԱՀ մշտական ներկայացուցիչ Սերգեյ Ղազարյանի, ՀՀ-ում գործող Արցախի Հանրապետության կառավարության օպերատիվ շտաբի պետ Միքայել Վիրաբյանի ուղեկցությամբ մայիսի 4-ին այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր և 1915թՀայոց մեծ եղեռնի զոհերի հիշատակը հավերժացնող անմար կրակի մոտ հարգել ցեղասպանության զոհերի հիշատակը։
Նույն օրը պատվիրակության անդամներն այցելել են նաև «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոն և հարգանքի տուրք մատուցել Արցախյան առաջին (1991-1994թթ.), 2016թ. Ապրիլյան և 2020թ. աշնանային արյունոտ պատերազմներում հերոսացած հայորդիների հիշատակին։

Делегация НС Республики Арцах посетила Мемориальный комплекс "Цицернакаберд" и воинский пантеон "Ераблур"
04 мая 2021
Делегация, возглавляемая председателем Национального собрания Республики Арцах Артуром Товмасяном, в сопровождении постоянного представителя Республики Арцах в Республике Армения Сергея Газаряна и начальника действующего в Республике Армения оперативного штаба правительства Республики Арцах Микаела Вирабяна 4-го мая посетила Мемориальный комплекс "Цицернакаберд", где у Вечного огня почтила память жертв Геноцида армян 1915 года.
В тот же день члены делегации посетили воинский пантеон "Ераблур" и воздали дань уважения памяти павших героев первой Арцахской войны (1991-1994 гг.), апрельской войны 2016 года и сентябрьской войны 2020 года.