2021թ. ապրիլի 26-ին կյանքից վաղաժամ հեռացել է Արցախում ճանաչված հասարակական-քաղաքական գործիչ, ԼՂՀ առաջին և երկրորդ գումարումների Գերագույն խորհրդի պատգամավոր Ներսես Միսակի Օհանջանյանը:
Մեծ է նրա ավանդը ԼՂՀ ԳԽ օրենսդրական դաշտի ձևավորման և կայացման գործում: Ներսես Օհանջանյանի ակտիվ գործունեությունը դրսևորվել է հատկապես Արցախյան ազատագրական շարժման տարիներին Մարտակերտում:
Ներսես Օհանջանյանն իր ժողովրդին, երկրին ու պետականությանը նվիրված գործիչ էր՝ պատասխանատվության ու հայրենիքին ծառայելու խորին գիտակցումով, օժտված մարդկային ու բարոյական վեհ արժեքներով:
Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովը իր վշտակցությունն ու զորակցությունն է հայտնում Ներսես Օհանջանյանի ընտանիքին, հարազատներին, մերձավորներին, ընկերներին՝ մաղթելով տոկունություն ու ոգու արիություն:

Соболезнования в связи с кончиной депутата Верховного Совета НКР Оганджаняна Нерсеса Мисаковича
26-го апреля 2021 года ушел из жизни известный в Республике Арцах общественный и политический деятель, депутат Верховного Совета НКР первого и второго созывов Оганджанян Нерсес Мисакович.
Нерсес Оганджанян внес огромный вклад в формирование и становление законодательного поля Верховного Совета НКР. Его активная деятельность особенно проявилась в годы Арцахского освободительного движения в Мартакерте.
Нерсес Оганджанян был деятелем, преданным своему народу, стране и государственности, с глубоким осознанием ответственности и служения родине, был приверженцем высоких человеческих и моральных принципов.
Национальное собрание Республики Арцах выражает свои соболезнования семье, родным, близким и друзьям Нерсеса Оганджаняна, желает стойкости и мужества духа.