Ապրիլի 21-ին Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանը հանդիպել է Շուշիի տեխնոլոգիական համալսարանի պրոֆեսորադասախոսական կազմի հետ:
Մեկ րոպե լռությամբ ներկաները հարգել են պատերազմում զոհված հայորդիների հիշատակը: Շուշիի տեխնոլոգիական համալսարանը 44- օրյա պատերազմի ընթացքում 50 զոհ է տվել: Հաղթահարել հոգեբանական բարդույթները ու միասին լուծում տալ երկրի առջև ծառացած խնդիրներին՝ սա էր օրենսդիրի ղեկավարի հիմնական ուղերձն արցախցիներին:
Գնահատելով համալսարանի ներուժը՝ Արթուր Թովմասյանը կրթական գործը առավել նվիրվածությամբ կազմակերպելու, սերունդներ դաստիարակելու կոչով է դիմել համալսարանականներին: Նա շեշտել է, որ բուհն անպայման պետք է պահպանի «Շուշիի տեխնոլոգիական համալսարան» անվանումը՝ որպես Շուշի վերադառնալու իրավունքի առհավատչյա:
Խորհրդարանի ղեկավարն անդրադարձել է ետպատերազմյան խնդիրները լուծելու՝ իշխանությունների կողմից ձեռնարկվող քայլերին, սոցիալական ծրագրերին ու դրանց համար հիմք հանդիսացող օրենսդրական նախաձեռնություններին:
Պատասխանելով ներկաների հարցերին՝ Արթուր Թովմասյանը պարզաբանումներ է տվել առկա աշխարհաքաղաքական զարգացումների, պաշտպանության բանակի կարգավիճակի, ագրարային քաղաքականության վերաբերյալ: Նա ընդգծել է, որ կարևորագույնն ու առաջնահերթությունն Արցախի կարգավիճակն ու ժողովրդի անվտանգությունն է:
Հանդիպմանը ներկա էին Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Գագիկ Բաղունցը, պատգամավոր Էլեոնորա Ավանեսյանը:

April 21, the Republic of Artsakh NA President Artur Tovmasyan met with the teaching staff of the Shushi Technological University.
A minute of silence to honor the memory of the Armenians who died in the war. The Shushi Technological University had 50 victims during the 44-day war.
To overcome psychological complexes and together solve the problems that the country faces, was the main message of the head of the legislature to the people of Artsakh.
Assessing the potential of the university, Artur Tovmasyan called on the university students to organize their educational work with more devotion in order to educate generations. He stressed that the university must keep the name "Shushi Technological University" as the guarantee of the right to return to Shushi.
The Head of the Parliament referred to the steps taken by the authorities to solve the post-war problems, social programs and legislative initiatives on which they are based on.
1. the questions, Artur Tovmasyan gave clarifications on the current geopolitical developments, the status of the Defense Army and the agrarian policy. He stressed that the most important and priority is the status of Artsakh and the security of the people.
Vice-President of the National Assembly Gagik Baghunts, MP Eleonora Avanesyan were present at the meeting.