ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանը հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն
Լիագումար նիստի քննարկմանն է ներկայացվում Արցախի Հանրապետության հանրային հեռուստառադիոընկերության 2020թվականի գործունեության վերաբերյալ հաղորդումը:
Օրակարգում երկրորդ ընթերցմամբ ընդգրկված են «Բնակչության պետական ռեգիստրի մասին», «Հանրային ծառայությունների համարանիշի մասին», «Նույնականացման քարտերի մասին», «Հյուպատոսական ծառայության մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին», ««Գույքի նկատմամբ իրավունքների պետական գրանցման մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին»,««Ձերբակալված և կալանավորված անձանց պահելու մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին»,««Պետական տուրքի մասին» օրենքում լրացումներ կատարելու մասին» ԱՀ օրինագծերի փաթեթը և «Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության ոստիկանության կարգապահական կանոնագիրքը հաստատելու մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին օրինագիծը:
Նիստի օրակարգում ներառված են  հարցեր Արցախի Հանրապետության նախագահին և Կառավարության անդամներին, ինչպես նաև պատգամավորական հայտարարություններ:
Ամփոփելով խորհրդակցությունը՝ խորհրդարանի նախագահը հայտնել է, որ ապրիլի 23-ին ՝ ժամը 19:00-ին մասնակցելու են պահանջատիրության ջահերթին, իսկ ապրիլի 24-ին՝ անմեղ զոհերի հիշատակի ոգեկոչման երթին:
Խորհրդակցությանը ներկա էին ԱԺ նախագահի տեղակալը, մշտական հանձնաժողովների նախագահները, խմբակցությունների ղեկավարները, աշխատակազմի անդամներ:

Председатель НС Артур Товмасян 21-го апреля созвал рабочее совещание.
Были обсуждены вопросы повестки дня предстоящего пленарного заседания, которое состоится 22-го апреля в 11:00.
На очередном заседании парламент заслушает сообщение о деятельности общественной телерадиокомпании Республики Арцах за 2020 год.
В ходе заседания парламент также рассмотрит пакет законопроектов "О государственном регистре населения", "О номерном знаке общественных услуг", "Об идентификационных картах", «О внесении изменения в закон "О консульской службе"», «О внесении изменения в закон "О государственной регистрации прав на имущество"», «О внесении изменения в закон "О содержании задержанных и арестованных лиц"», «О внесении дополнений в закон "О государственной пошлине"» и проект закона «О внесении изменений в закон "Об утверждении дисциплинарного устава Полиции Нагорно-Карабахской Республики"».
В повестку дня заседания включены также вопросы президенту и членам правительства Республики Арцах, а также депутатские заявления.
Подводя итоги совещания, председатель парламента сообщил, что 23-го апреля в 19:00 аппарат и депутаты НС примут участие в ежегодном факельном шествии по случаю 106-й годовщины Геноцида армян, а 24-го апреля – в шествии в память о невинных жертвах.
На совещании присутствовали заместитель председателя НС Гагик Багунц, председатели постоянных комиссий и фракций, ответственные лица аппарата.