Կայացել է ԱՀ ԱԺ պաշտպանության, անվտանգության, օրինապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստը
Ապրիլի 20-ին ԱԺ պաշտպանության, անվտանգության, օրինապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովը հերթական նիստն է գումարել:
ԱՀ Ոստիկանության պետ, գնդապետ Ա. Հարությունյանը հանձնաժողովի 2-րդ երկրորդ ընթերցմանն է ներկայացրել «Բնակչության պետական ռեգիստրի մասին», «Հանրային ծառայությունների համարանիշի մասին», «Նույնականացման քարտերի մասին», «Հյուպատոսական ծառայության մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին», ««Գույքի նկատմամբ իրավունքների պետական գրանցման մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին»,««Ձերբակալված և կալանավորված անձանց պահելու մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին»,««Պետական տուրքի մասին» օրենքում լրացումներ կատարելու մասին» ԱՀ օրենքների նախագծերը:
Հանձնաժողովը դրական եզրակացությամբ օրինագծերի փաթեթը ներկայացրել է ԱԺ լիագումար նիստի քննարկմանը:
Օրակարգի 2-րդ կետում «Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության ոստիկանության կարգապահական կանոնագիրքը հաստատելու մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին հարցն էր:
Օրինագծով առաջարկվում է ոստիկանության ծառայողի նկատմամբ խրախուսանքներ և կարգապահական տույժեր կիրառելու ԱՀ ոստիկանության պետին վերապահված իրավունքը վերապահել ԱՀ ներքին գործերի նախարարին, ինչպես նաև բողոքարկման ժամկետների հստակեցում և առկա հակասությունների վերացում:
Հանձնաժողովը միաձայն դրական եզրակացությամբ օրինագիծը ներկայացրել է առաջիկա ԱԺ լիագումար նիստի քննարկմանը:

April 20, the NA Standing Committee on Defense, Security and Kaw Enforcement convoked a regular sitting.
The Chief of Police of the Republic of Artsakh, colonel A. Harutyunyan presented to the Committee for the second reading the Republic of Artsakh legislative drafts "On the State Population Register", "On the Public Service Number", "On Identification Cards", “On Making Amendments to the Law “On Consulate Service“", "On Making Amendments to the Law “On State Registration of Property Rights", the draft laws " On Making Amendments to the Law “On State Duty ", draft on " Making Amendments to the Law “On State Duties".
The Committee presented the package of bills with a positive conclusion for discussion at the NA plenary session.
The issue of making changes to the law "On Approving the Disciplinary Code of the Police of the Nagorno Karabakh Republic" will be included in paragraph 2 of the agenda.
The bill proposes to pass imposing disciplinary sanctions and incentives, as well as clarifying the terms of appeal and elimination of existing contradictions from the police officers to the Minister of Interior.
The Committee unanimously endorsed the bill to be submitted to the plenary session of the National Assembly.