Ապրիլի 20-ին տեղի կունենան Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի մշտական հանձնաժողովների նիստեր
Ապրիլի 20-ին Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նիստերի փոքր դահլիճում տեղի կունենան մշտական հանձնաժողովների նիստեր՝ հետևյալ ժամանակացույցով.
1.Ժամը 11:00 - Պաշտպանության, անվտանգության, օրինապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողով
1.«Բնակչության պետական ռեգիստրի մասին», «Հանրային ծառայությունների համարանիշի մասին», «Նույնականացման քարտերի մասին», «Հյուպատոսական ծառայության մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին», ««Գույքի նկատմամբ իրավունքների պետական գրանցման մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին»,««Ձերբակալված և կալանավորված անձանց պահելու մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին»,««Պետական տուրքի մասին» օրենքում լրացումներ կատարելու մասին» ԱՀ օրենքների նախագծերի մասին (երկրորդ ընթերցում):
2.«Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության ոստիկանության կարգապահական կանոնագիրքը հաստատելու մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին:
Հիմնական զեկուցող՝ԱՀ ՆԳՆ Ոստիկանության պետ, գնդապետ Ա. Հարությունյան
2.Ժամը՝ 15:00 – Արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողով
Հաղորդում Արցախի Հանրային հեռուստառադիոընկերության 2020թ. գործունեության վերաբերյալ:
Հիմնական զեկուցող՝ ԱՀ Հանրային հեռուստառադիոընկերության խորհրդի նախագահ Ա. Ներսիսյան
3.Ժամը 16:00 – Պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողով
Արցախի Հանրապետության Մարդու իրավունքների պաշտպանի 2020թ. գործունեության, ինչպես նաև մարդու իրավունքների և ազատությունների պաշտպանության վիճակի մասին տարեկան հաղորդման մասին:

Sittings of the Artsakh Republic NA Standing Committees of the National Assembly Will Take Place on April 20
19 April 2021
April 20, the sittings of Standing Committees will be held in the small sitting hall of the Republic of Artsakh National Assembly, according to the following schedule.
1.11:00 - Standing Committee on Defense, Security, Law Enforcement
1."On Making Amendments to the Laws "On the State Population Register", "On Public Service Number", "O Identification Cards", «On Consular Service", “On State Registration of Property Rights", “On Detention of Arrested and Detained Persons", “On State Duty" (second reading).
2. “On Making Amendments to the Law “On Approval of the Disciplinary Code of the Nagorno Karabakh Republic Police””.
Keynote speaker: Chief of Police of the Republic of Artsakh Ministry of Internal Affairs, Colonel A. Harutyunyan
2.15:00 - Standing Committee on Foreign Relations
Report on the 2020 activities of the Artsakh Public Television and Radio Company.
Keynote speaker: Chairman of the Republic of Artsakh Board of the Public Television and Radio Company, A. Nersisyan
3. 16:00 - Standing Committee on State and Legal Affairs
Annual Report on the activities of the Human Rights Defender of the Artsakh Republic 2020, as well as the state of protection of human rights and freedoms.