Ապրիլի 20-ին տեղի կունենան Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի մշտական հանձնաժողովների նիստեր
Ապրիլի 20-ին Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նիստերի փոքր դահլիճում տեղի կունենան մշտական հանձնաժողովների նիստեր՝ հետևյալ ժամանակացույցով.
1.Ժամը 11:00 - Պաշտպանության, անվտանգության, օրինապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողով
1.«Բնակչության պետական ռեգիստրի մասին», «Հանրային ծառայությունների համարանիշի մասին», «Նույնականացման քարտերի մասին», «Հյուպատոսական ծառայության մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին», ««Գույքի նկատմամբ իրավունքների պետական գրանցման մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին»,««Ձերբակալված և կալանավորված անձանց պահելու մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին»,««Պետական տուրքի մասին» օրենքում լրացումներ կատարելու մասին» ԱՀ օրենքների նախագծերի մասին (երկրորդ ընթերցում):
2.«Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության ոստիկանության կարգապահական կանոնագիրքը հաստատելու մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին:
Հիմնական զեկուցող՝ԱՀ ՆԳՆ Ոստիկանության պետ, գնդապետ Ա. Հարությունյան
2.Ժամը՝ 15:00 – Արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողով
Հաղորդում Արցախի Հանրային հեռուստառադիոընկերության 2020թ. գործունեության վերաբերյալ:
Հիմնական զեկուցող՝ ԱՀ Հանրային հեռուստառադիոընկերության խորհրդի նախագահ Ա. Ներսիսյան
3.Ժամը 16:00 – Պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողով
Արցախի Հանրապետության Մարդու իրավունքների պաշտպանի 2020թ. գործունեության, ինչպես նաև մարդու իրավունքների և ազատությունների պաշտպանության վիճակի մասին տարեկան հաղորդման մասին:

20-го апреля состоятся заседания постоянных комиссий Национального собрания Республики Арцах
20-го апреля в малом зале заседаний Национального собрания Республики Арцах состоятся заседания постоянных комиссий НС:
1. 11:00 – Постоянная комиссия по вопросам обороны, безопасности и правопорядка
• Пакет законопроектов Республики Арцах "О государственном регистре населения", "О номерном знаке общественных услуг", "Об идентификационных картах", «О внесении изменения в закон "О консульской службе"», «О внесении изменения в закон "О государственной регистрации прав на имущество"», «О внесении изменения в закон "О содержании задержанных и арестованных лиц"», «О внесении дополнений в закон "О государственной пошлине"» (основной докладчик – начальник Полиции Республики Арцах, полковник Артем Арутюнян)
• Проект закона «О внесении изменений в закон "Об утверждении дисциплинарного устава Полиции Нагорно-Карабахской Республики"» (основной докладчик – начальник Полиции Республики Арцах, полковник Артем Арутюнян)
2. 15:00 – Постоянная комиссия по внешним сношениям
• Сообщение о деятельности Общественной телерадиокомпании Республики Арцах за 2020 год (основной докладчик – председатель совета Общественной телерадиокомпании Артур Нерсисян)
3. 16:00 – Постоянная комиссия по государственно-правовым вопросам
• Годовое сообщение о деятельности Защитника прав человека Республики Арцах за 2020 год, а также о состоянии защиты прав и свобод человека (основной докладчик – Защитника прав человека Республики Арцах Гегам Степанян)