ԱԺ նախագահը և «Արդարություն» խմբակցության պատգամավորները մասնակցել են «Հայաստան և Ղրիմ` հանդիպում իմ սրտում» խորագրով անհատական ցուցահանդեսին:
Ապրիլի 14-ին Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանը, ԱԺ «Արդարություն» խմբակցության ղեկավար Դավիթ Գալստյանը և նույն խմբակցության պատգամավոր Մետաքսե Հակոբյանը մասնակցել են «Ղրիմի բարեկամներ» հայաստանյան ակումբի ղեկավար, «Սահմանադրական իրավունք միություն» կուսակցության նախագահ, «Ուժեղ Հայաստան Ռուսաստանի հետ. հանուն նոր միության» շարժման համահիմնադիր Հայկ Բաբուխանյանի նախաձեռնությամբ Արցախի նկարիչների միությունում բացված մոսկվայաբնակ գեղանկարչուհի Նատալյա Օվչիննիկովայի «Հայաստան և Ղրիմ` հանդիպում իմ սրտում» խորագիրը կրող անհատական ցուցահանդեսին:
«Ղրիմի օրերը Հայաստանում» ամենամյա միջոցառումների շրջանակում ցուցահանդեսը բացվել էր նաև Երեւանում` «Մոսկվայի տուն» մշակութագործարարական կենտրոնում:

NA President and "Justice" Faction Deputies Participated in "Armenia and Crimea: Meeting in My Heart" Solo Exhibiti
April 14, the Head of the Artsakh Republic National Assembly Artur Tovmasyan, the leader of the NA "Justice" faction David Galstyan and the deputy of the same faction Metaxe Hakobyan took part in the solo exhibition of Moscow-based painter Natalya Ovchinnikova entitled "Armenia - Crimea - Meeting in My Heart" opened at the Artsakh Artists' Union on the initiative of the Head of "Friends of Crimea" Armenian Club, Chairman of the "Constitutional Law Union" party and "Strong Armenia, for a New Union with Russia" and the co-founder of the movement - Hayk Babukhanyan.
The exhibition was opened within the framework of the annual "Days of Crimea in Armenia" event at the "Moscow House" cultural and business center in Yerevan.