ԱԺ նախագահը և «Արդարություն» խմբակցության պատգամավորները մասնակցել են «Հայաստան և Ղրիմ` հանդիպում իմ սրտում» խորագրով անհատական ցուցահանդեսին:
Ապրիլի 14-ին Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանը, ԱԺ «Արդարություն» խմբակցության ղեկավար Դավիթ Գալստյանը և նույն խմբակցության պատգամավոր Մետաքսե Հակոբյանը մասնակցել են «Ղրիմի բարեկամներ» հայաստանյան ակումբի ղեկավար, «Սահմանադրական իրավունք միություն» կուսակցության նախագահ, «Ուժեղ Հայաստան Ռուսաստանի հետ. հանուն նոր միության» շարժման համահիմնադիր Հայկ Բաբուխանյանի նախաձեռնությամբ Արցախի նկարիչների միությունում բացված մոսկվայաբնակ գեղանկարչուհի Նատալյա Օվչիննիկովայի «Հայաստան և Ղրիմ` հանդիպում իմ սրտում» խորագիրը կրող անհատական ցուցահանդեսին:
«Ղրիմի օրերը Հայաստանում» ամենամյա միջոցառումների շրջանակում ցուցահանդեսը բացվել էր նաև Երեւանում` «Մոսկվայի տուն» մշակութագործարարական կենտրոնում:

Председатель НС и депутаты фракции "Справедливость" Арцаха приняли участие в персональной выставке "Армения и Крым–встреча в моем сердце"
Председатель Национального собрания Республики Арцах Артур Товмасян, руководитель фракции "Справедливость" Арцаха Давид Галстян и депутат той же фракции Метаксе Акопян 14-го апреля приняли участие в персональной выставке под названием "Армения и Крым – встреча в моем сердце" московской художницы Натальи Овчинниковой в Союзе художников Арцаха, организованной по инициативе руководителя армянского клуба "Друзья Крыма", председателя партии "Союз Конституционного права", соучредителя движения "Сильная Армения с Россией: во имя нового союза" Айка Бабуханяна.
Выставка открылась в рамках ежегодного мероприятия "Дни Крыма в Армении" в культурно-деловом центре "Дом Москвы" в Ереване.