Մեկնարկել են ԱԺ աշխատանքային խմբի աշխատանքները
2021թ. ապրիլի 9-ին կայացել է «ԱԺ կանոնակարգ» օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ առաջարկելու նպատակով ստեղծված աշխատանքային խմբի առաջին նիստը, որը վարում էր խմբի ղեկավար, ԱԺ փոխնախագահ Գագիկ Բաղունցը:
Օրակարգում «ԱԺ կանոնակարգ» օրենքի 1-ին բաժնի հոդվածներում համապատասխան փոփոխություններ և լրացումներ առաջարկելու վերաբերյալ հարցն էր:
Խմբի անդամները քննարկվող հարցի շուրջ հնչեցրել են առաջարկություններ, որոնց մի մասը մերժվել է Սահմանադրությանը հակասելու պատճառով, մյուս առաջարկություններն էլ տեղափոխել են հետագա քննարկումների փուլ:

Стартовали работы рабочей группы НС
Под председательством руководителя рабочей группы, заместителя председателя Национального собрания Гагика Багунца 9-го апреля состоялось первое заседание рабочей группы, сформированной с целью внесения изменений и дополнений в закон "Регламент Национального собрания".
На повестке заседания находился вопрос о предложении внесения соответствующих изменений и дополнений в статьи части первой закона "Регламент Национального собрания".
Члены группы озвучили предложения касательно рассматриваемого вопроса, часть из которых была отклонена из-за противоречия Конституции. Остальная часть предложений подлежит дальнейшему рассмотрению.