Մեկնարկել են ԱԺ աշխատանքային խմբի աշխատանքները
2021թ. ապրիլի 9-ին կայացել է «ԱԺ կանոնակարգ» օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ առաջարկելու նպատակով ստեղծված աշխատանքային խմբի առաջին նիստը, որը վարում էր խմբի ղեկավար, ԱԺ փոխնախագահ Գագիկ Բաղունցը:
Օրակարգում «ԱԺ կանոնակարգ» օրենքի 1-ին բաժնի հոդվածներում համապատասխան փոփոխություններ և լրացումներ առաջարկելու վերաբերյալ հարցն էր:
Խմբի անդամները քննարկվող հարցի շուրջ հնչեցրել են առաջարկություններ, որոնց մի մասը մերժվել է Սահմանադրությանը հակասելու պատճառով, մյուս առաջարկություններն էլ տեղափոխել են հետագա քննարկումների փուլ:

NA Working Group Has Started Work
April 9, 2021, the first sitting of the working group set up to propose amendments and additions to the law "NA Rules of Procedure" took place headed by the group leader, NA Vice-President, Gagik Baghunts.
The issue of proposing relevant amendments and additions to the articles in Section 1 was put on the agenda.
The members of the group voiced proposals on the issue under discussion, some of which were rejected due to contradiction with the Constitution, the other proposals have been moved to the stage of further discussions.