«Պարոն նախագահ Ազգային ժողովի
Ուրախ եմ, որ մեր Խորհրդարանի կողմից ընդունված բանաձևը ընդունվեց որպես հույսի նշան այն սարսափելի փորձությունների և ողբերգությունների ժամանակ, որոնց անսահման քաջությամբ բախվեց Ձեր ժողովուրդը:
Մաղթում եմ, որ այս հույսը հնարավորինս արագ իրականանա, որպեսզի Արցախը կրկին կարողանա կերտել իր ապագան ազատության և անվտանգության մեջ:
Եվ հաճույքով և պատվի զգացումով եմ ընդունում Ձեր ջերմ հրավերը՝ գալ և բացահայտել Արցախն ու արցախցիներին, երբ իրավիճակը դա թույլ տա:
Վերահաստատելով Ձեզ իմ կատարյալ աջակցությունը, ընդունեք, խնդրեմ, պարոն Նախագահ, հարգանքներիս խորին հավաստիքը:
Ձեռագիր՝
Կարող եք վստահ լինել իմ լիակատար աջակցության և ձեր կողմից պաշտպանվող Արցախ երկիր այցելելու ցանկության մեջ:

Bruno Retailleau, Chairman of the Republican Party faction at the French Senate, has addressed a letter of Thanks to Artur Tovmasyan, the Head of the Artsakh Parliament.
"Mr. President of the National Assembly,
I would like to sincerely thank you for your letter.
I am glad that the resolution adopted by our parliament was accepted as a sign of hope during these times of terrible trials and tragedies, which your people have faced with boundless courage.
I wish that this hope will come true as soon as possible for Artsakh to be able to create its future again in freedom and security.
And I accept your warm invitation to come and discover Artsakh and the people of Artsakh, when the conditions allow it.