«Պարոն նախագահ Ազգային ժողովի
Ուրախ եմ, որ մեր Խորհրդարանի կողմից ընդունված բանաձևը ընդունվեց որպես հույսի նշան այն սարսափելի փորձությունների և ողբերգությունների ժամանակ, որոնց անսահման քաջությամբ բախվեց Ձեր ժողովուրդը:
Մաղթում եմ, որ այս հույսը հնարավորինս արագ իրականանա, որպեսզի Արցախը կրկին կարողանա կերտել իր ապագան ազատության և անվտանգության մեջ:
Եվ հաճույքով և պատվի զգացումով եմ ընդունում Ձեր ջերմ հրավերը՝ գալ և բացահայտել Արցախն ու արցախցիներին, երբ իրավիճակը դա թույլ տա:
Վերահաստատելով Ձեզ իմ կատարյալ աջակցությունը, ընդունեք, խնդրեմ, պարոն Նախագահ, հարգանքներիս խորին հավաստիքը:
Ձեռագիր՝
Կարող եք վստահ լինել իմ լիակատար աջակցության և ձեր կողմից պաշտպանվող Արցախ երկիր այցելելու ցանկության մեջ:

Председатель фракции "Республиканская партия" Верхней палаты парламента (Сената) Франции Бруно Ретайо направил благодарственное письмо председателю НС Республики Арцах Артуру Товмасяну
06 апреля 2021
"Господин председатель Национального собрания,
Выражаю Вам искреннюю благодарность за Ваше письмо.
Рад, что принятая нашим парламентом резолюция была расценена как знак надежды во время тех ужасных испытаний и трагедий, с которыми ваш народ столкнулся с безграничной храбростью.
Желаю, чтобы эта надежда оправдалась как можно скорее, и чтобы Арцах вновь строил свое будущее в атмосфере свободы и безопасности.
Я с удовольствием принимаю Ваше теплое приглашение посетить Арцах и открыть для себя народ Арцаха.
Вновь подтверждая мою всецелую поддержку, примите, пожалуйста, господин председатель, глубокие заверения в моем уважении".