ԱԺ պատգամավորներն այցելել են Եղբայրական հուշահամալիր
Ապրիլի 2-ին՝ 2016թ Ապրիլյան պատերազմի 5-րդ տարելիցի առիթով,ԱԺ փոխնախագահ Գագիկ Բաղունցը խորհրդարանականների ուղեկցությամբ այցելել է Ստեփանակերտի Եղբայրական հուշահամալիր և հարգանքի տուրք մատուցել արցախյան երեք պատերազմներում նահատակված զոհերի հիշատակին:
Պատերազմը փաստացի չի ավարտվել, որովհետև դեռևս 2016թ-ից սկսվել էր հիբրիդային պատերազմ, իսկ 2020թ.աշնանը այն մտել էր ակտիվ ռազմական գործողությունների փուլ: Մինչև հիմա շարունակվող հուղարկավորությունները փաստում են, որ պարզապես այն տեղափոխվել է բոլորովին այլ՝ տեղեկատվական դաշտ, և որևէ երաշխիք չկա հնարավորության դեպքում այն ևս մեկ անգամ ռազմի դաշտ տեղափոխվելու: Ուստի պետք է միշտ սթափ ու զգոն լինենք»,- լրագրողների հետ զրույցում նշել է «Ազատ հայրենիք-ՔՄԴ» խմբակցության պատգամավոր Արամայիս Աղաբեկյանը:

По случаю 5-й годовщины апрельской войны 2016 года заместитель председателя НС Гагик Багунц в сопровождении парламентариев Республики Арцах 2-го апреля посетил Мемориальный комплекс Степанакерта и воздал дань уважения памяти жертв трех арцахских войн.
"Фактически война не окончена, поскольку еще в 2016 году началась гибридная война, а осенью 2020 года она уже вступила в этап активных военных действий. Продолжающиеся по сей день похороны свидетельствуют о том, что война лишь переместилась в совершенно иное – информационное поле, и нет никаких гарантий, что при возможности она вновь не переместится на поле боя. Исходя из этого, мы должны быть более бдительными", – отметил в беседе с журналистами депутат фракции "Свободная Родина-ОГА" Арамаис Агабекян.