ԱԺ պատգամավորներն այցելել են Եղբայրական հուշահամալիր
Ապրիլի 2-ին՝ 2016թ Ապրիլյան պատերազմի 5-րդ տարելիցի առիթով,ԱԺ փոխնախագահ Գագիկ Բաղունցը խորհրդարանականների ուղեկցությամբ այցելել է Ստեփանակերտի Եղբայրական հուշահամալիր և հարգանքի տուրք մատուցել արցախյան երեք պատերազմներում նահատակված զոհերի հիշատակին:
Պատերազմը փաստացի չի ավարտվել, որովհետև դեռևս 2016թ-ից սկսվել էր հիբրիդային պատերազմ, իսկ 2020թ.աշնանը այն մտել էր ակտիվ ռազմական գործողությունների փուլ: Մինչև հիմա շարունակվող հուղարկավորությունները փաստում են, որ պարզապես այն տեղափոխվել է բոլորովին այլ՝ տեղեկատվական դաշտ, և որևէ երաշխիք չկա հնարավորության դեպքում այն ևս մեկ անգամ ռազմի դաշտ տեղափոխվելու: Ուստի պետք է միշտ սթափ ու զգոն լինենք»,- լրագրողների հետ զրույցում նշել է «Ազատ հայրենիք-ՔՄԴ» խմբակցության պատգամավոր Արամայիս Աղաբեկյանը:

NA Parliamentarians Visited the Memorial Complex
April 2, on the fifth anniversary of the 2016 April war, the NA Vice-President Gagik Baghunts visited Stepanakert Memorial Complex to pay tribute to the memory of the victims of the three Artsakh war.
“In fact, the war is not over, because there has been a hybrid war since 2016, and in the fall of 2020 it entered a stage of active hostilities. So far the continuing funerals prove that they have just moved to a completely different, information field, and there is no guarantee that if possible that it will not once again move to the battlefield. Therefore, we should always be sober and vigilant, "Aramayis Aghabekyan, a member of the Free Homeland-CD faction, told reporters.