Մարտի 31-ին ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանը հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն, որի օրակարգում «ԱԺ կանոնակարգ» oրենքում համապատասխան լրացումներ և փոփոխություններ առաջարկելու նպատակով աշխատանքային խումբ ստեղծելու հարցն էր։
«ԱԺ կանոնակարգ» օրենքի 5-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 31-րդ կետի համաձայն` ԱԺ նախագահը որոշում է կայացրել «ԱԺ կանոնակարգ» օրենքում համապատասխան լրացումներ և փոփոխություններ առաջարկելու նպատակով ստեղծել աշխատանքային խումբ։ Այն կգործի հետևյալ կազմով․
Խմբի ղեկավար՝ Գագիկ Բաղունց - «Միասնական հայրենիք» խմբակցության ղեկավար ,ԱԺ փոխնախագահ, խմբի ղեկավար
Անդամներ՝
Արամ Գրիգորյան ՝ «Ազատ հայրենիք – ՔՄԴ» խմբակցություն
Դավիթ Գալստյան ՝ Արցախի «Արդարություն» խմբակցություն
Արթուր Մոսիյան ՝ «Հայ հեղափոխական դաշնակցություն» խմբակցություն
Գեղամ Ստեփանյան՝ «Արցախի ժողովրդավարական կուսակցություն» խմբակցություն
Սևակ Աղաջանյան՝ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ
Անահիտ Քոչարյան՝ քարտուղարության պետ
Կամո Ազատյան ՝ փորձագիտական ծառայության ղեկավար
Լիա Ասրյան՝ իրավաբանական բաժնի վարիչ
Խմբի քարտուղար՝
Լուսինե Դադայան՝ քարտուղարության գլխավոր մասնագետ
Աշխատանքային խմբին հանձնարարվել է աշխատանքները սկսել ապրիլի 1-ից և ավարտել մայիսի 10-ին՝ ներկայացնելով «ԱԺ կանոնակարգ» օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու վերաբերյալ առաջարկություններ ։
Խորհրդակցությանը ներկա էին աշխատանքային խմբի անդամները ,ովքեր պայմանավորվածություն ձեռք բերեցին քննարկումների կազմակերպման ժամանակացույցի մասին։

March 31, the NA President Artur Tovmasyan held a working meeting to discuss, the topic of which is the issue of creating a working group in order to offer appropriate additions and amendments in the law "NA Rules Procedure".
According to Article 5, Part 2, Paragraph 31 of the Law “NA Rules of Procedure”, the NA President made a decision to create a working group in order to propose relevant amendments and additions to the “NA Rules of Procedure”. It will be composed of:
Group Leader: Gagik Baghunts - Head of the "United Motherland" faction, NA Vice-President, Head of the Group
Members:
Aram Grigoryan, "Free Motherland - UCA" faction
Davit Galstyan, Artsakh "Justice" faction
Arthur Mosiyan, "Armenian Revolutionary Federation" faction
Gegham Stepanyan, "Democratic Party of Artsakh" faction
Sevak Aghajanyan, Chair of the Standing Committee on State and Legal Affairs
Anahit Kocharyan, Head of the Secretariat
Kamo Azatyan, Head of the Expert service
LIA ASRYAN, Head of the Legal Department
Group Secretary:
Lusine Dadayan, Chief Specialist of the Secretariat
The working group has been assigned to start the work from April 1 and finish on May 10, presenting proposals on making amendments and additions to the Law “NA Rules Procedure”.
Members of the working group were present at the meeting, who agreed on the schedule of organizing discussions.