Ֆրանսիա-Արցախ բարեկամության շրջանակի նախագահ, Բուշ-դյու-Ռոնի պատգամավոր Գի Տեսիեն շնորհակալական նամակ է հղել ԱՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանին, որում ասված է.
«Պարոն նախագահ Ազգային ժողովի
Երախտապարտ եմ Ձեզ ֆրանսախոսության միջազգային օրվա առթիվ Ձեր հղած շնորհավորանքի համար, որ Հովհաննես Գևորգյանը հավատարմորեն փոխանցեց ինձ: Այն թե΄ինձ, թե΄ Բարեկամության շրջանակի բոլոր անդամներին խորապես հուզեց:
Ֆրանսիա-Արցախ Բարեկամության շրջանակի նախագահի իմ պաշտոնում շուտով ֆրանսիացի խորհրդարանականների պատվիրակությունն եմ առաջնորդելու դեպի Հայաստան և Արցախ: Հուսով եմ, որ առիթ և հաճույքը կունենանք Ձեզ հանդիպելու այս ընթացքում՝ Ձեզ հետ զրուցելու հեռանկարով:
Այս ակնկալիքով հղում եմ Ձեզ խորին հարգանացս հավաստիքը:»
Մարտի 20-ին՝ Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային օրվա առթիվ, ԱՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանը շնորհավորական ուղերձ էր հղել Ֆրանսիա-Արցախ բարեկամության շրջանակի նախագահ, Բուշ-դյու-Ռոնի պատգամավոր Գի Տեսիեին:

Председатель Круга дружбы "Франция-Арцах" Ги Тессье направил благодарственное письмо председателю НС Республики Арцах Артуру Товмасяну
Председатель Круга дружбы "Франция-Арцах", депутат от французского департамента Буш-дю-Рон Ги Тессье направил благодарственное письмо председателю НС Республики Арцах Артуру Товмасяну, в котором говорится:
"Господин председатель Национального собрания,
Благодарю Вас за поздравление по случаю Международного дня франкофонии, которое мне любезно передал Ованнес Геворкян. Это глубоко тронуло и меня, и всех членов Круга дружбы.
Как председатель Круга дружбы "Франция-Арцах", вскоре я возглавлю делегацию французских парламентариев, которая посетит Армению и Арцах. Надеюсь, что у нас с Вами будет возможность встретиться".
Председатель Национального собрания Республики Арцах, почетный председатель Круга дружбы "Арцах-Франция" Артур Товмасян 20-го марта поздравил председателя Круга дружбы "Франция-Арцах", депутата от французского департамента Буш-дю-Рон Ги Тессье с Международным днем франкофонии.