Մարտի 29-ին Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանը հանդիպել է ԱՀ արդարադատության նախարար Կարեն Դանիելյանի ու գլխավոր դատախազ Գուրգեն Ներսիսյանի հետ:
Քննարկվել են օրենսդրական փոփոխությունների հետ կապված հարցեր:
«Նոր իրողությունները նոր պահանջներ են թելադրում, քաղաքացիների կողմից հարցեր են բարձրացվում, դրանց արձագանքել է պետք»,-ասել է Արթուր Թովմասյանը:
Արդարադատության նախարարի ու գլխավոր դատախազի հետ օրենսդիրի ղեկավարը քննարկել է նոր օրենսդրական փոփոխությունների, շրջանառության մեջ գտնվող օրինագծերի սահմանադրությանը համապատասխանեցնելու հետ կապված հարցեր:
Անդրադարձ է կատարվել անվտանգության խորհրդի գրասենյակում մշակված օրինագծերին:
Արդարադատության նախարարը տեղեկացրեց, որ օրինագծերը փոխանցվել է իր ղեկավարած գերատեսչություն ու գտնվում է լրամշակման փուլում:

March 29, the National Assembly President Artur Tovmasyan met with the Minister of Justice of the Republic of Artsakh Karen Danielyan and the Prosecutor General Gurgen Nersisyan.
Issues related to legislative changes have been discussed.
"New realities dictate new demands, questions are raised by citizens. We need to respond to them, "Artur Tovmasyan said.
The Head of the legislature discussed issues related to new legislative changes, harmonization of the bills in circulation with the constitution with the Minister of Justice and Prosecutor General.
Reference was made to the bills developed in the office of the Security Council.
The Minister of Justice informed that the bill has been transferred to the department headed by him and is being amended.