Մարտի 29-ին Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանը հանդիպել է ԱՀ արդարադատության նախարար Կարեն Դանիելյանի ու գլխավոր դատախազ Գուրգեն Ներսիսյանի հետ:
Քննարկվել են օրենսդրական փոփոխությունների հետ կապված հարցեր:
«Նոր իրողությունները նոր պահանջներ են թելադրում, քաղաքացիների կողմից հարցեր են բարձրացվում, դրանց արձագանքել է պետք»,-ասել է Արթուր Թովմասյանը:
Արդարադատության նախարարի ու գլխավոր դատախազի հետ օրենսդիրի ղեկավարը քննարկել է նոր օրենսդրական փոփոխությունների, շրջանառության մեջ գտնվող օրինագծերի սահմանադրությանը համապատասխանեցնելու հետ կապված հարցեր:
Անդրադարձ է կատարվել անվտանգության խորհրդի գրասենյակում մշակված օրինագծերին:
Արդարադատության նախարարը տեղեկացրեց, որ օրինագծերը փոխանցվել է իր ղեկավարած գերատեսչություն ու գտնվում է լրամշակման փուլում:

Председатель Национального собрания Республики Арцах Артур Товмасян 29-го марта принял министра юстиции Республики Арцах Карена Даниеляна и Генерального прокурора Республики Арцах Гургена Нерсисяна.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся законодательных изменений.
"Новые реалии диктуют новые требования. Граждан волнует множество вопросов, на которые необходимо дать ответы", - сказал Артур Товмасян.
Глава законодательного органа с министром юстиции и Генеральным прокурором страны обсудил вопросы, связанные с приведением в соответствие с Конституцией находящихся в обращении законопроектов.
Также были затронуты законопроекты, разработанные в офисе Совета Безопасности.
Министр юстиции сообщил, что законопроекты были переданы в возглавляемое им ведомство и находятся на стадии доработки.