Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի խմբակցությունները հանդիպել են Արցախի ՄԻՊ թեկնածուի հետ
Մարտի 24-25-ը ԱԺ «Հայ հեղափոխական դաշնակցություն», «Ազատ հայրենիք- ՔՄԴ», «Միասնական հայրենիք» խմբակցությունները հանդիպել են ԱՀ ՄԻՊ թեկնածու Գեղամ Ստեփանյանի հետ:
Խոսելով ՄԻՊ պաշտոնում ընտրվելու դեպքում իր անելիքների մասին՝ Գեղամ Ստեփանյանը առանձնացրել է աշխատանքի հիմնական ուղղությունները: Անդրադարձ է կատարվել հետպատերազմյան իրողություններում Արցախի մարդու իրավունքների պաշտպանի գրասենյակի գործառույթներին, մասնավորապես՝ ռազմական հանցագործությունների վերհանման ուղղությամբ փաստահավաք գործունեությանը:
Պատասխանելով պատգամավորների հարցերին՝ ՄԻՊ թեկնածուն անդրադարձել է գրասենյակի աշխատանքների բարելավմանը, ՀՀ ՄԻՊ և ՄԻԵԴ հետ համագործակցությանը:

24-25 марта члены фракций НС "Армянская Революционная Федерация", "Свободная Родина - ОГА", "Единая Родина" встретились с кандидатом на пост омбудсмена Республики Арцах Гегамом Степаняном.
Говоря о своих планах в случае избрания на пост Защитника прав человека Республики Арцах, Гегам Степанян выделил основные направления дальнейшей работы. Стороны также коснулись функций офиса Защитника прав человека Республики Арцах в послевоенный период, в частности, деятельности по сбору фактов для выявления военных преступлений.
Отвечая на вопросы депутатов, кандидат на должность Защитника прав человека Республики Арцах коснулся улучшения работы офиса, сотрудничества и совместных программ с омбудсменом РА и ЕСПЧ.