Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի խմբակցությունները հանդիպել են Արցախի ՄԻՊ թեկնածուի հետ
Մարտի 24-25-ը ԱԺ «Հայ հեղափոխական դաշնակցություն», «Ազատ հայրենիք- ՔՄԴ», «Միասնական հայրենիք» խմբակցությունները հանդիպել են ԱՀ ՄԻՊ թեկնածու Գեղամ Ստեփանյանի հետ:
Խոսելով ՄԻՊ պաշտոնում ընտրվելու դեպքում իր անելիքների մասին՝ Գեղամ Ստեփանյանը առանձնացրել է աշխատանքի հիմնական ուղղությունները: Անդրադարձ է կատարվել հետպատերազմյան իրողություններում Արցախի մարդու իրավունքների պաշտպանի գրասենյակի գործառույթներին, մասնավորապես՝ ռազմական հանցագործությունների վերհանման ուղղությամբ փաստահավաք գործունեությանը:
Պատասխանելով պատգամավորների հարցերին՝ ՄԻՊ թեկնածուն անդրադարձել է գրասենյակի աշխատանքների բարելավմանը, ՀՀ ՄԻՊ և ՄԻԵԴ հետ համագործակցությանը:

Artsakh Republic NA Factions Met with the Candidate of the Artsakh Human Rights Defender
March 24-25, the NA "Armenian Revolutionary Federation", "Free Motherland", "United Motherland" factions met with the candidate of the Artsakh People's Ombudsman, Gegham Stepanyan.
Speaking of his view on the Human Rights Defender, Gegham Stepanyan singled out the main directions of work. Reference was made to the functions of the Office of the Artsakh Human Rights Defender in post-war realities, in particular, the fact-finding activities on the demonstration of military crimes.
Responding to the deputies' questions, the candidate to the Human Rights Defender touched upon the improvement of the office's work, cooperation with the RA Ombudsman and ECHR.
The meeting of the "Justice" faction with the Human Rights Defender candidate will take place on March 25 at 10:00.