Մարտի 24-ին հրավիրվել է աշխատանքային խորհրդակցություն՝ Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանի գլխավորությամբ:
Քննարկվել են առաջիկա լիագումար նիստի հետ կապված հարցեր: Նիստի օրակարգում Արցախի Հանրապետության Մարդու իրավունքների պաշտպան ու Հաշվեքննիչ պալատի անդամ ընտրելու մասին հարցերն են: Երկրորդ ընթերցմամբ կքննարկվի միջազգային պայմանագրերին վերաբերվող օրինափաթեթը:
«Ճանապարհային երթևեկության անվտանգության ապահովման մասին» օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին» օրինագիծը կներկայացվի կից փաթեթով: «Բնակչության պետական ռեգիստրի մասին», «Հանրային ծառայությունների համարանիշի մասին» «Նույնականացման քարտերի մասին» օրենքների նախագծերը կքննարկվեն առաջին ընթերցմամբ:
Օրենքների հաջորդ խումբը կրթության ոլորտից է: Լրացումներ և փոփոխություններ են նախատեսվում «Հանրակրթության մասին» ու «Կրթության մասին» օրենքներում:
Լիագումար նիստի օրակարգում «Լեզվի մասին» ու «Հեռուստատեսության և ռադիոյի մասին» օրենքներում լրացումներ ու փոփոխություններ կատարելու մասին հարցն է:
Պատգամավորները նաև հայտարարություններով հանդես կգան:
Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանն առաջարկեց երկարացնել հայտարարությանը տրամադրվող ժամանակը, կառավարության հետ հարց ու պատասխանն էլ դարձնել ամենամսյա: Ազգային ժողովի կանոնակարգում համապատասխան փոփոխություններ կատարելու նպատակով կձևավորվի աշխատանքային խումբ:
Խորհրդակցության վերջում Ազգային ժողովի նախագահը հայտարարեց, որ լիագումար նիստ է հրավիրվում մարտի 25-ին՝ ժամը 11:00-ին:
Խորհրդակցությանը ներկա էին ԱԺ փոխնախագահը, հանձնաժողովների նախագահները, խմբակցությունների ղեկավարները, աշխատակազմի պատասխանատուներ:

Председатель Национального собрания Республики Арцах Артур Товмасян 24-го марта созвал рабочее совещание с участием заместителя председателя НС, председателей постоянных комиссий, руководителей фракций и ответственных лиц аппарата.
Были обсуждены вопросы предстоящего очередного заседания. В повестку очередного заседания внесены вопросы об избрании Защитника прав человека и члена Аудиторской палаты Республики Арцах, также во втором чтении будет рассмотрен пакет законопроектов о международных договорах.
На очередном заседании будет представлен пакет законопроектов «О внесении изменений и дополнений в закон "Об обеспечении безопасности дорожного движения"», а также законопроекты "О государственном регистре населения", "О номерном знаке общественных услуг", "Об идентификационных картах" (первое чтение). Изменения и дополнения предусматриваются также в законах "Об общем образовании" и "Об образовании". В повестку предстоящего заседания также вошли законопроекты "О языке" и "О телевидении и радио".
В ходе совещания депутаты выступили с заявлениями.
Председатель НС Артур Товмасян предложил продлить время, отведенное на заявления депутатов, а процедуру вопросов и ответов с правительством проводить ежемесячно. С целью внесения в Регламент Национального собрания соответствующих изменений будет сформирована рабочая группа.
В завершение совещания председатель НС объявил, что очередное заседание НС будет созвано 25-го марта в 11:00.