Մարտի 23-ին Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի ֆինանսաբյուջետային և տնտեսական կառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովը նիստ է հրավիրել:
Նիստի օրակարգում Հաշվեքննիչ պալատի անդամի թեկնածության և Ազգային Ժողովին այդ պաշտոնում թեկնածու առաջարկելու մասին հարցն էր:
«Միասնական հայրենիք» խմբակցության ղեկավար Գագիկ Բաղունցը առաջարկել է Հրայր Կառլենի Մարգարյանի թեկնածությունը: Նա նշել է, որ թեկնածուն իր մասնագիտական և մարդկային որակներով համապատասխանում է այդ պաշտոնին:
Հրայր Կառլենի Մարգարյանը իր աշխատանքային գործունեությունը սկսել է կառավարությանն առընթեր հարկային պետական ծառայությունում՝ որպես 1-ին կարգի մասնագետ ու առայսօր աշխատում է նույն հիմնակում՝ որպես պետական եկամուտների կոմիտեի հետաքննության և օպերատիվ հետախուզության վարչության օպերատիվ բաժնի գլխավոր օպեր-լիազոր:
3 կողմ ձայնով ֆինանսաբյուջետային և տնտեսական կառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովը տվեց իր համաձայնությունը Հրայր Կառլենի Մարգարյանի թեկնածությունը Ազգային ժողովի լիագումար նիստում ներկայացնելու համար:
Նիստին ներկա էին Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանը, պատգամավորներ, աշխատակազմի ներկայացուցիչներ:

Постоянная комиссия Национального собрания Республики Арцах по финансово-бюджетным вопросам и экономическому управлению 23-го марта созвала заседание.
На повестке дня – вопрос о рассмотрении кандидатуры на должность члена Аудиторской палаты и предложении Национальному собранию кандидата на эту должность.
Глава фракции "Единая Родина" Гагик Багунц предложил кандидатуру Маргарян Грайра Карленовича, отметив, что кандидат благодаря своим профессиональными и человеческими качествами соответствует данной должности.
Маргарян Грайр Карленович начал свою трудовую деятельность в Государственной налоговой службе при правительстве в качестве специалиста 1-й категории и по сей день работает в том же учреждении в качестве главного опер-уполномоченного оперативного отдела Управления дознания и оперативного розыска Комитета государственных доходов.
3 голосами "за" постоянная комиссия НС по финансово-бюджетным вопросам и экономическому управлению одобрила представление кандидатуры Грайра Маргаряна на должность члена Аудиторской палаты на очередном заседании НС.