Տեղի կունենան Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի մշտական հանձնաժողովների նիստեր
Մարտի 23-ին Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի փոքր դահլիճում տեղի կունենան մշտական հանձնաժողովների նիստեր՝ հետևյալ ժամանակացույցով.
1. Ժամը 11:00- Ֆինանսաբյուջետային և տնտեսական կառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողով
Հաշվեքննիչ պալատի անդամի թեկնածության և Ազգային ժողովին այդ պաշտոնին թեկնածու առաջարկելու մասին / Հիմնական զեկուցող՝ «Միասնական հայրենիք» խմբակցության ղեկավար Գ. Բաղունց
Հարակից զեկուցող՝ ԱԺ ֆինանսաբյուջետային և տնտեսական կառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Ա.Հարությունյան/
1. Ժամը 15:00 – Պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողով
Արցախի Հանրապետության Մարդու իրավունքների պաշտպանի թեկնածության և Ազգային ժողովին այդ պաշտոնին թեկնածու առաջարկելու մասին/Հեղինակ, հիմնական զեկուցող՝ Արցախի ժողովրդավարական կուսակցություն» խմբակցության ղեկավար Դ. Մելքումյան
Հարակից զեկուցող՝ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Ս.Աղաջանյան/
1. Ժամը 17:00 – Գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության և սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողով
1.««Հանրակրթության մասին»օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին»օրենքի նախագիծը /Հեղինակ, հիմնական զեկուցող՝ ԱՀ ԿԳՄՍ նախարար Լ.Ղարախանյան
Հարակից զեկուցող՝ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության և սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Ա.Հարությունյան/
2.««Կրթության մասին»օրենքում լրացում կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը/Հեղինակ, հիմնական զեկուցող՝ ԱՀ ԿԳՄՍ նախարար Լ.Ղարախանյան
Հարակից զեկուցող՝ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության և սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Ա.Հարությունյան
3.««Պետական տուրքի մասին»օրենքում լրացում կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը/ Հեղինակ, հիմնական զեկուցող՝ ԱՀ ԿԳՄՍ նախարար Լ.Ղարախանյան
4.««Լեզվի մասին» օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին» և ««Հեռուստատեսության և ռադիոյի մասին» օրենքում լրացում կատարելու մասին» օրենքների նախագծերը/ Հեղինակ, հիմնական զեկուցող՝ ԱՀ ԱԺ պատգամավորներ Ա.Հարությունյան, Մ. Հակոբյան, Գ.Բաղունց

Meetings the Republic of Artsakh National Assembly Standing Committees Will Take Place
March 23, the sittings of Standing Committees will take place in the small hall of the National Assembly of the Artsakh Republic, with the following schedule:
1. 11: 00 - Standing Committee on Budget, Financial and Economic Management
On the candidacy of the member of the Audit Chamber and nomination of a candidate for the post to the National/ Key Rapporteur: the Head of the "United Motherland" faction G. Baghunts
Related Rapporteur: Chairman of the NA Standing Committee on Budget, Financial and Economic Management A. Harutyunyan
1. 15:00 - Standing Committee on State-Legal Affairs
On the candidacy of the Human Rights Defender of the Artsakh Republic and nomination of the candidate for the National Assembly / Key Rapporteur/author:, the Head of the “Democratic Party of Artsakh”, D. Melkumyan
Related rapporteur: Chair of the NA Standing Committee on State and Legal Affairs,
S. Aghajanyan
1. 17:00 - Standing Committee on Science, Education, Culture, Youth and Sports
1. "On the draft law" On Making Amendments and Addenda to General Education ", Key Rapporteur L. Gharakhanyan
Related rapporteur, Chairman of the NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Youth and Sport A. Harutyunyan
1. "On the Law “On Making Amendments to the Law on Education”, Key Rapporteur, Minister of Education L. Gharakhanyan
Related rapporteur, Chair of the NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Youth and Sport, A. Harutyunyan
1. On the draft law "On Making Amendments to the Law “On State Duty”, Key Rapporteur, Minister of Education, T. Gharakhanyan
1. "On Making Amendments to Law “On Language" and "On Making Amendments to the Law “On Television and Radio", Key Rapporteur, Artsakh Republic NA deputies A. Harutyunyan, M. Hakobyan, G. Baghunts