Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահը հանդես է եկել հայտարարությամբ
17 մարտի 2021
Ազգային ժողովի պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Սևակ Աղաջանյանը «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» օրենքի 128-րդ հոդվածի 5-րդ մասի համաձայն հանդես է եկել հայտարարությամբ:
«Համաձայն «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» օրենքի 128-րդ հոդվածի՝ պետական- իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովը 2021թ մարտի 23-ին՝ ժամը 15:00-ին, հրավիրում է նիստ՝ «Մարդու իրավունքների պաշտպանի թեկնածության և Ազգային ժողովին այդ պաշտոնին թեկնածու առաջարկելու վերաբերյալ քննարկում»թեմայով»,- նշված է հայտարարության մեջ:

Председатель постоянной комиссии НС Республики Арцах по государственно-правовым вопросам выступил с заявлением
17 марта 2021
Председатель постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам Севак Агаджанян, согласно части 5 статьи 128 закона "Регламент Национального собрания", выступил с заявлением.
«Согласно статье 128 закона "Регламент Национального собрания", постоянная комиссия НС по государственно-правовым вопросам 23-го марта 2021 года в 15:00 созывает заседание по теме "Рассмотрение кандидатуры на должность Защитника прав человека и предложение Национальному собранию кандидата на эту должность», - говорится в заявлении.