Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահը հանդես է եկել հայտարարությամբ
17 մարտի 2021
Ազգային ժողովի պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Սևակ Աղաջանյանը «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» օրենքի 128-րդ հոդվածի 5-րդ մասի համաձայն հանդես է եկել հայտարարությամբ:
«Համաձայն «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» օրենքի 128-րդ հոդվածի՝ պետական- իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովը 2021թ մարտի 23-ին՝ ժամը 15:00-ին, հրավիրում է նիստ՝ «Մարդու իրավունքների պաշտպանի թեկնածության և Ազգային ժողովին այդ պաշտոնին թեկնածու առաջարկելու վերաբերյալ քննարկում»թեմայով»,- նշված է հայտարարության մեջ:

Chairman of the Artsakh Republic Standing Committee on State and Legal Affairs Made a Statement
Sevak Aghajanyan, Chairman of the Standing Committee on State and Legal Affairs of the National Assembly issued a Statement according to Article 128, Part 5 of the “Rules of Procedure of the National Assembly”.
"According to Article 128 of the law “The Rules of Procedures of the National Assembly”, the Standing Committee on State and Legal Affairs invites a meeting on March 23, at 15:00, on the topic "Discussion on the Candidacy of the Human Rights Defender and Proposing a Candidate for that Position to the National Assembly ", the statement rea.