Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովը՝ պատասխանող կողմ
Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի  պատգամավորներ Ա.Մոսիյանի, Դ. Գալստյանի, Դ. Մելքումյանի, Գ. Ստեփանյանի, Դ. Իշխանյանի, Վ. Բալայանի, Մ.Հակոբյանի, Կ. Հովհաննիսյանի դիմումի հիման վրա՝ «Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի 2021թվականի փետրվարի 04-ի՝ «Հաշվեքննիչ պալատի նախագահ ընտրելու մասին» ԱԺՈ-032-7 որոշումն Արցախի Հանրապետության Սահմանադրության 5-րդ հոդվածի 1-ին և 2-րդ մասերին, 6-րդ հոդվածի 1-ին մասին և 161-րդ հոդվածի 3-րդ մասին համապատասխանության հարցը որոշելու վերաբերյալ» գործով ԱՀ Գերագույն դատարանը որոշում է կայացրել   նիստ հրավիրել 2021 թվականի ապրիլի 30-ին՝ ժամը 12:00-ին, Գերագույն դատարանի դատական նիստերի դահլիճում:
Նշված գործը քննելիս դատավարությանը որպես պատասխանող կողմ է ներգրավվել վիճարկվող ակտն ընդունած մարմինը՝Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովը:
Հիմք ընդունելով «Սահմանադրական դատավարության մասին» ԼՂՀ օրենքի 56-րդ հոդվածի 6-րդ մասը՝որոշվել է գործի դատաքննությունն անցկացնել գրավոր ընթացակարգով:
Մինչև սույն թվականի ապրիլի մեկը կողմերը կարող են գրավոր բացատրություններ, միջնորդություններ ու առաջարկություններ ներկայացնել Գերագույն դատարան:

National Assembly of the Republic of Artsakh - the Defendant
Based on the application of the deputies of the National Assembly of the Artsakh Republic A. Mosiyan, D. Galstyan, D. Melkumyan, G. Stepanyan, D. Ishkhanyan, V. Balayan, M. Hakobyan, K. Hovhannisyan, on the case of the "February 04, 2021 of the Artsakh Republic NA Resolution O-032-7 "On Electing the Chairman of the Audit Chamber" "On Determining the Issue of Compliance with Article 5, Parts 1 and 2, Article 6, Part 1 and Article 161, Part 3 of the Constitution of the Artsakh Republic", the Supreme Court of the Republic of Artsakh has decided to convene a hearing on April 30, 2021 at 12:00 in the courtroom of the Supreme Court.
While examining the mentioned case, the body that adopted the disputed act, the National Assembly of the Artsakh Republic, has been involved in the trial as a respondent.
Based on Part 6 of Article 56 of the NKR Law "On the Constitutional Proceedings", it was decided to conduct a trial in the case in writing.