2021 թվականի մարտի 1-ին՝ ժամը 11:00-ին, Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի պատգամավորների նախաձեռնությամբ տեղի կունենա Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ նախաձեռնողների սահմանած օրակարգով: Օրակարգում ընդգրկված են հետևյալ հարցերը.
- «Միջազգային պայմանագրերի մասին» օրենքի նախագիծը՝ կից օրենքների նախագծերի փաթեթով:( Հիմնական զեկուցող՝ ԱՀ արտաքին գործերի նախարար Դ. Բաբայան)
- Արցախի Հանրապետության 2021-2023 թվականների պետական վիճակագրական աշխատանքների եռամյա ծրագիրը հաստատելու մասին:( Հիմնական զեկուցող՝ ԱՀ Ազգային վիճակագրական ծառայության նախագահ Մ.Մինասյան)
- Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի հայտարարությունը Ադրբեջանի վերահսկողության տակ հայտնված Արցախի Հանրապետության տարածքների իրավական կարգավիճակի մասին:( Հիմնական զեկուցող` ԱԺ «Արցախի ժողովրդավարական կուսակցություն» խմբակցության ղեկավար Դ. Մելքումյան)

1-го марта 2021 года в 11:00 по инициативе депутатов Национального собрания Республики Арцах состоится внеочередное заседание Национального собрания по повестке, установленной инициаторами. В повестку заседания внесены следующие вопросы:
- Проект закона "О международных договорах" с пакетом прилагаемых законопроектов (основной докладчик - министр иностранных дел Республики Арцах Давид Бабаян);
- Проект "Об утверждении трехлетней программы государственных статистических работ Республики Арцах на 2021-2023 годы" (основной докладчик - директор Национальной статистический службы Мануш Минасян);
- Проект заявления Национального собрания Республики Арцах "О правовом статусе территорий Республики Арцах, оказавшихся под контролем Азербайджана" (основной докладчик – руководитель фракции НС "Демократическая партия Арцаха" Давид Мелкумян).