Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության և սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովը հանդես է եկել հայտարարությամբ
24 փետրվարի 2021
Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության և սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովը սույն թվականի մարտի 2-ին՝ ժամը 10-ին Ազգային ժողովի նիստերի մեծ դահլիճում կազմակերպում է «Լեզվի մասին օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին» ԱՀ օրենքի նախագծի վերաբերյալ խորհրդարանական լսումներ:
Շահագրգիռ կազմակերպություններին, անհատներին և մասնագետներին հրավիրում ենք մասնակցելու խորհրդարանական լսումներին:
Լսումների վերաբերյալ տեղեկատվության, անցկացման ձևաչափի, մասնակիցներիի տվյալների, ինչպես նաև ելույթի հայտի համար խնդրում ենք զանգահարել ( 047)95 09 24 հեռախոսահամարով մինչև ս.թ. փետրվարի 28-ը:

Постоянная комиссия Национального собрания Республики Арцах по вопросам науки, образования, культуры, молодежи и спорта выступила с заявлением
24 февраля 2021
2-го марта в 10:00 постоянная комиссия Национального собрания Республики Арцах по вопросам науки, образования, культуры, молодежи и спорта созывает парламентские слушания касательно законопроекта Республики Арцах «О внесении изменений и дополнений в закон "О языке"».
Заинтересованных организаций, частных лиц и специалистов приглашаем принять участие в парламентских слушаниях.
Для получения дополнительной информации о слушаниях, формате проведения, данных участников, а также заявках на выступление просим до 28-го февраля текущего года позвонить по номеру (047) 95 09 24.