Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության և սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովը հանդես է եկել հայտարարությամբ
24 փետրվարի 2021
Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության և սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովը սույն թվականի մարտի 2-ին՝ ժամը 10-ին Ազգային ժողովի նիստերի մեծ դահլիճում կազմակերպում է «Լեզվի մասին օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին» ԱՀ օրենքի նախագծի վերաբերյալ խորհրդարանական լսումներ:
Շահագրգիռ կազմակերպություններին, անհատներին և մասնագետներին հրավիրում ենք մասնակցելու խորհրդարանական լսումներին:
Լսումների վերաբերյալ տեղեկատվության, անցկացման ձևաչափի, մասնակիցներիի տվյալների, ինչպես նաև ելույթի հայտի համար խնդրում ենք զանգահարել ( 047)95 09 24 հեռախոսահամարով մինչև ս.թ. փետրվարի 28-ը:

Artsakh Republic NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Youth and Sports Statement
The Republic of Artsakh National Assembly Standing Committee on Science, Education, Culture, Youth and Sports organizes parliamentary hearings on the draft law of the Republic of Artsakh «On Making Amendments and Addenda to the Law “On Language"» on March 2 this year, at 10 o'clock in the Big Hall of the National Assembly.
Interested organizations, individuals and professionals are invited to participate in the parliamentary hearings.
For additional information on the hearings, format, data of the participants as well as application for speech, please call (047) 950 924 until February 28.