Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահը և պատգամավորները հարգանքի տուրք են մատուցել ԼՂՀ ԳԽ առաջին նախագահ Արթուր Մկրտչյանի հիշատակին
16 փետրվարի 2021
Փետրվարի 16-ին Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանը ԱԺ պատգամավորների և աշխատակազմի ուղեկցությամբ այցելել է Ստեփանակերտի եղբայրական հուշահամալիր՝ ծաղիկներ խոնարհելու ԼՂՀ Գերագույն խորհրդի 1-ին նախագահ Արթուր Մկրտչյանի շիրմաքարին:
Այսօր ԼՂՀ Գերագույն խորհրդի առաջին նախագահ Արթուր Մկրտչյանը կդառնար 62 տարեկան:
Արթուր Մկրտչյանը ծնվել է 1959թ.: 1992թ. հունվարի 8-ին ընտրվել է ԼՂՀ Գերագույն խորհրդի առաջին նախագահ: Մահացել է 1992թ.-ի ապրիլի 14-ին:
Հայրենիքին մատուցած ծառայությունների համար 2001թ.-ին հետմահու պարգևատրվել է «Գրիգոր Լուսավորիչ» շքանշանով,իսկ 2020թ.-ին արժանացել է «Արցախի հերոս» բարձրագույն կոչմանը:

February 16, the Republic of Artsakh National Assembly President Artur Tovmasyan, accompanied by the parliamentarians and staff members, visited the Stepanakert Memorial Complex to lay flowers at the tomb of the NKR Supreme Council First Chairman Artur Mkrtchyan.
Today, the First Chairman of the NKR Supreme Council would have turned 62 years old. Artur Mkrtchyan was born in 1959. January 8, 1992, he was elected the First Chairman of the NKR Supreme Council. He died on April 14, 1992.
In 2001 he was posthumously awarded the Order of Grigor Lousavorich (the Illuminator), and in 2020 Artur Mkrtchyan was awarded the highest title of "Hero of Artsakh".