Փետրվարի 10-ին Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանը հանդիպել է «Ազատ Արցախ» հանրապետական թերթի խմբագրակազմի հետ: Հանդիպմանը մասնակցում էին խորհրդարանական խմբակցությունների ղեկավարները, աշխատակազմի պատասխանատուներ:
Քննարկվել են մայր թերթի արդիականացման հետ կապված հարցեր: Երկուստեք նշվել է ,որ ընթերցանելիության բարձրացման համար անհրաժեշտ է որակյալ տեղեկատվության մատուցում:Այդ համատեքստում, ընդգծվել է ժամանակակից տեխնիկական միջոցների ու ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների կիրառման անհրաժեշտությունը :
Պատերազմից առաջ հանրապետական թերթի ղեկավարությունը հանդես էր եկել՝ որպես գործակալություն գործելու նախաձեռնությամբ, ինչը կբարձրացներ լրատվամիջոցի հեղինակությունը: Թերթի գլխավոր խմբագիր Նորեկ Գասպարյանի տեղեկացմամբ նոր իրողության պայմաններում նախագիծը հետաձգվում է, սակայն ուղիներ են փնտրելու թերթը արդիական դարձնելու համար: Առաջարկներից մեկն էլ խորհրդարանականներին էր ուղղված,այն վերաբերվում էր ճեպազրույցների ու ասուլիսների ակտիվացմանը: Օրենսդիրի կողմից ողջունվեց լրագրողների առաջարկը:
Թերթը հանրային կարծիք ձևավորող մարմին է, ուստի կարևոր է, որ այն ձևի ու բովանդակության փոփոխությամբ մեծացնի իր թիրախային լսարանը՝ եզրակացրին հանդիպման մասնակիցները:

February 10, the Head of the National Assembly Artur Tovmasyan met with the editorial staff of the "Azat Artsakh" republican newspaper. The heads of the parliamentary factions and chief staff officials took part in the meeting.
Issues related to the modernization of the parent newspaper have been discussed. Both sides noted that quality information is needed to increase readability. In that context, the need to use modern technical means and information technologies was stressed.
Before the war, the leadership of the Republican newspaper had taken the initiative to act as an agency, which would increase the reputation of the media. According to the newspaper's editor-in-chief Norek Gasparyan, in the conditions of the new reality the project has been postponed. But they will look for ways to keep the newspaper up to date. One of the proposals was addressed to the parliamentarians, it referred to the activation of briefings and press conferences. The proposal of the journalists was welcomed by the legislator.
The newspaper is a body that forms public opinion. Therefore, it is possible that it will increase its target audience by changing the form and content, the participants of the meeting concluded.