Հունվարի 21-ին տեղի է ունեցել Ազգային ժողովի ֆինանսաբյուջետային և տնտեսական կառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստը՝ Արթուր Հարությունյանի նախագահությամբ: Օրակարգի առաջին հարցը «Հաշվեքննիչ պալատի նախագահի թեկնածության և Ազգային ժողովին այդ պաշտոնում թեկնածու առաջարկելու մասին» հարցն էր:
Հանձնաժողովի անդամների միաձայն առաջարկությամբ «Հաշվեքննիչ պալատի նախագահի թեկնածության և Ազգային ժողովին այդ պաշտոնում թեկնածու առաջարկելու մասին» հարցի քննարկումը հետաձգվեց՝ լրացուցիչ փաստաթղթերի ներկայացմամբ պայմանավորված:
Օրակարգի երկրորդ կետում ««Արցախի Հանրապետության պաշտպանության ժամանակ զինծառայողների կյանքին կամ առողջությանը պատճառված վնասների հատուցման մասին» օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին» օրենքի նախագծի քննարկման հարցն էր:
ԱՀ Նախագահի պաշտոնակն ներկայացուցիչ, արդարադատության նախարար Կարեն Դանիելյանը հանձնաժողովի քննարկմանն է ներկայացրել ««Արցախի Հանրապետության պաշտպանության ժամանակ զինծառայողների կյանքին կամ առողջությանը պատճառված վնասների հատուցման մասին» օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը:
Օրենքի նախագծով առաջարկվում է ֆիզիկական անձանց կողմից դրոշմանիշային վճարների վճարման համահարթ եղանակից անցում կատարել պրոգրեսիվ համակարգ, համաձայն որի կախված եկամտի չափից դրոշմանիշային վճար վճարողները կվճարեն 1500-ից մինչև 15000 ՀՀ դրամի չափով դրոշմանիշային վճար:

21-го января под председательством Артура Арутюняна состоялось заседание постоянной комиссии НС по финансово-бюджетным вопросам и экономическому управлению. Первым на повестке дня стал вопрос "Рассмотрение кандидатуры на должность председателя Аудиторской палаты и предложения Национальному собранию кандидата на эту должность".
По единогласному предложению членов комиссии обсуждение вопроса "Рассмотрение кандидатуры на должность председателя Аудиторской палаты и предложения Национальному собранию кандидата на эту должность" было отложено в связи с необходимостью предоставления дополнительных документов.
Далее парламент рассмотрел проект закона «О внесении изменений и дополнений в закон "О возмещении вреда, причиненного жизни или здоровью военнослужащих при обороне Республики Арцах"», который представил официальный представитель президента Республики Арцах, министр юстиции Карен Даниелян.
По законопроекту предлагается перейти от фиксированного метода оплаты обязательных платежей физическими лицами к прогрессивной системе, согласно которой, в зависимости от размера дохода плательщики обязательных платежей должны будут выплачивать сумму в размере от 1500 до 15000 драмов.