Հունվարի 21-ին տեղի է ունեցել Ազգային ժողովի ֆինանսաբյուջետային և տնտեսական կառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստը՝ Արթուր Հարությունյանի նախագահությամբ: Օրակարգի առաջին հարցը «Հաշվեքննիչ պալատի նախագահի թեկնածության և Ազգային ժողովին այդ պաշտոնում թեկնածու առաջարկելու մասին» հարցն էր:
Հանձնաժողովի անդամների միաձայն առաջարկությամբ «Հաշվեքննիչ պալատի նախագահի թեկնածության և Ազգային ժողովին այդ պաշտոնում թեկնածու առաջարկելու մասին» հարցի քննարկումը հետաձգվեց՝ լրացուցիչ փաստաթղթերի ներկայացմամբ պայմանավորված:
Օրակարգի երկրորդ կետում ««Արցախի Հանրապետության պաշտպանության ժամանակ զինծառայողների կյանքին կամ առողջությանը պատճառված վնասների հատուցման մասին» օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին» օրենքի նախագծի քննարկման հարցն էր:
ԱՀ Նախագահի պաշտոնակն ներկայացուցիչ, արդարադատության նախարար Կարեն Դանիելյանը հանձնաժողովի քննարկմանն է ներկայացրել ««Արցախի Հանրապետության պաշտպանության ժամանակ զինծառայողների կյանքին կամ առողջությանը պատճառված վնասների հատուցման մասին» օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը:
Օրենքի նախագծով առաջարկվում է ֆիզիկական անձանց կողմից դրոշմանիշային վճարների վճարման համահարթ եղանակից անցում կատարել պրոգրեսիվ համակարգ, համաձայն որի կախված եկամտի չափից դրոշմանիշային վճար վճարողները կվճարեն 1500-ից մինչև 15000 ՀՀ դրամի չափով դրոշմանիշային վճար:

January 21, the sitting of the Standing Committee on Budget, Financial and Economic Management of the National Assembly chaired by Artur Harutyunyan took place. The first issue on the agenda was the issue of "The candidacy of the Chairman of the Audit Chamber and Nomination of a candidate for that position in the National Assembly."
The first issue on the agenda was the issue of «The candidacy of the Chairman of the Audit Chamber and the nomination of a candidate for that position in the National Assembly. »
At the unanimous suggestion of the members of the Committee, the discussion of the issue "On the Candidacy of the Chairman of the Audit Chamber and on nominating a candidate for that position in the National Assembly" was postponed due to the submission of additional documents.
The second item on the agenda was the discussion of the draft law "On Making Amendments to the Law “On Compensation for Damages Caused to the Life or Health of Servicemen during the Defense of the Artsakh Republic."
The draft law proposes to move from a flat method of payment of stamp payments by individuals to a progressive system, according to which, depending on the amount of income, stamp duty payers will pay a stamp duty in the amount of 1500 to 15000 AMD.