Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովը արտահերթ նստաշրջան կգումարի
Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանը ստորագրել է որոշում՝ Արցախի Հանրապետության Սահմանադրության 114-րդ հոդվածի 2-րդ մասի և «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» օրենքի 40-րդ հոդվածի 1-ին մասի համաձայն` Արցախի Հանրապետության նախագահի նախաձեռնությամբ 2021 թվականի հունվարի 22-ին՝ ժամը 11:00-ին Ազգային ժողովի արտահերթ նստաշրջան գումարելու մասին՝ նախաձեռնողի սահմանած օրակարգով: Օրակարգում ընդգրկված են հետևյալ հարցերը.
1. ««Արցախի Հանրապետության պաշտպանության ժամանակ զինծառայողների կյանքին կամ առողջությանը պատճառված վնասների հատուցման մասին» օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը (Արցախի Հանրապետության Նախագահի պաշտոնական ներկայացուցիչ, Արցախի Հանրապետության արդարադատության նախարար Կարեն Դանիելյան),
2. «Քաղաքացիական օրենսգրքում լրացում և փոփոխություն կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը (Արցախի Հանրապետության Նախագահի պաշտոնական ներկայացուցիչ, Արցախի Հանրապետության արդարադատության նախարար Կարեն Դանիելյան),
3. ««Արցախի Հանրապետության արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին», ««Ոստիկանության մասին» օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին» և ««Ոստիկանությունում ծառայության մասին» օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին» օրենքների նախագծերի փաթեթը (Արցախի Հանրապետության Նախագահի պաշտոնական ներկայացուցիչ, Արցախի Հանրապետության արդարադատության նախարար Կարեն Դանիելյան):

According to Part 2 of Article 114 of the Constitution of the Artsakh Republic and Part 1 of Article 40 of the Law on the Rules of Procedure of the National Assembly, the Head of the Artsakh Republic National Assembly Artur Tovmasyan signed a decision on convening a special session of the National Assembly on January 22, 2021 at 11:00 on the initiative of the President of the Artsakh Republic, according to the agenda set by the initiator.
The following issues are included in the agenda:
- «On Making Amendments and Addenda to the Law "On Compensation for Damages Caused to the Life or Health of Servicemen during the Defense of the Artsakh Republic"» (Official Representative of the President of the Artsakh Republic, Minister of Justice of the Artsakh Republic Karen Danielyan)
- The draft law "On Making Addenda and Amendments to the Civil Code" (Official Representative of the President of the Artsakh Republic, Minister of Justice of the Artsakh Republic Karen Danielyan)
- The package of draft laws "On Making Amendments to the Law on the State Emergency Service of the Artsakh Republic", "On Making Amendments and Addenda to the Law on Police", "On Making Amendments and Addenda to the Law on Service in the Police" (Official Representative of the President of the Artsakh Republic, Minister of Justice of the Artsakh Republic Karen Danielyan).