Վաղաժամկետ դադարել են Արցախի Հանրապետության Գլխավոր դատախազի լիազորությունները
Արցախի Հանրապետության Ազգային Ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանը հունվարի 15-ին հանդես է եկել պաշտոնական հաղորդագրությամբ, որում ասվում է.
««Դատախազության մասին» օրենքի 62-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 8-րդ կետի համաձայն՝ հունվարի 9-ին Գլխավոր դատախազը Ազգային ժողով էր ներկայացրել հրաժարականի դիմում և սահմանված կարգով կրկին դիմում է ներկայացրել հունվարի 15-ին: Ըստ այդմ՝ «Դատախազության մասին» օրենքի 62-րդ հոդվածի 4-րդ մասի համաձայն՝ հունվարի 15-ից վաղաժամկետ դադարել են Գլխավոր դատախազ Մհեր Աղաջանյանի լիազորությունները»:

The Powers the Republic of Artsakh Prosecutor General Terminated Prematurely
January 15, President of the Artsakh Republic National Assembly Arthur Tovmasyan issued an official statement, which reads:
January 9, according to Article 62, Part 2, Clause 8 of the Law on the Prosecutor's Office. the Prosecutor General submitted his resignation to the National Assembly and re-applied on January 15 in accordance with the established procedure. Based on that "In accordance with paragraph 4 of Article 62 of the law “On the Prosecutor's Office» the powers of Prosecutor General Mher Aghajanyan have been terminated prematurely since January 15.