ԱՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանը հունվարի 14-ին ընդունել է «Մայրություն» հասարակական կազմակերպության մի խումբ ակտիվիստների՝ կառույցի նախագահ Հասմիկ Միքայելյանի գլխավորությամբ:
Քննարկվել են ետպատերազմյան իրողությունների հետ կապված հարցեր:
Մասնավորապես անդրադարձ է կատարվել պատերազմական գործողությունների արդյունքում անտուն մնացած քաղաքացիների հիմնախնդիրներին: 8000 ընտանիք կացարանի կարիք ունի: Արդեն իսկ գործուն քայլեր են արվում ակտիվ բնակարանաշինության համար: Հնչեցվեց մտահոգություն Ստեփանակերտի գերբնակեցման կապակցությամբ, ինչին ի պատասխան խորհրդարանի ղեկավարը տեղեկացրեց, որ մոտ 600 տուն կվերանորոգվի գյուղական բնակավայրերում:
ԱԺ նախագահն անդրադարձավ ռազմագերիների և անհետ կորածների ճակատագրերին՝ շեշտելով, որ իշխանությունների կողմից ամեն ջանք գործադրվում է տղաների գտնվելու վայրը հայտնաբերելու ու նրանց տուն վերադարձնելու ուղղությամբ:
Արթուր Թովմասյանը շեշտեց այն միտքը, որ ամեն մեկը իր տեղում ազնիվ ծառայելով՝ կնպաստի երկրում կայունության հաստատմանը:

Председатель НС Республики Арцах Артур Товмасян 14-го января принял группу активистов общественной организации "Материнство" во главе с председателем организации Асмик Микаелян.
Во время встречи были обсуждены вопросы, связанные с послевоенными реалиями. Были затронуты проблемы граждан, оставшихся без крова в результате военных действий. Было отмечено, что более 8000 семей нуждаются в жилье, однако уже предпринимаются действенные шаги для активного жилищного строительства. Члены организации "Материнство" выразили беспокойство по поводу перенаселения Степанакерта, на что глава парламента сообщил, что в сельских населенных пунктах будут отремонтированы около 600 домов.
Председатель НС также коснулся вопроса о судьбах военнопленных и без вести пропавших, подчеркнув, что власти прилагают все усилия для установления их местонахождения и возвращения домой.
Артур Товмасян также подчеркнул мысль о том, что честно выполняя свой долг на своем посту, каждый будет способствовать установлению стабильности в стране.