ԱՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանը հունվարի 14-ին ընդունել է «Մայրություն» հասարակական կազմակերպության մի խումբ ակտիվիստների՝ կառույցի նախագահ Հասմիկ Միքայելյանի գլխավորությամբ:
Քննարկվել են ետպատերազմյան իրողությունների հետ կապված հարցեր:
Մասնավորապես անդրադարձ է կատարվել պատերազմական գործողությունների արդյունքում անտուն մնացած քաղաքացիների հիմնախնդիրներին: 8000 ընտանիք կացարանի կարիք ունի: Արդեն իսկ գործուն քայլեր են արվում ակտիվ բնակարանաշինության համար: Հնչեցվեց մտահոգություն Ստեփանակերտի գերբնակեցման կապակցությամբ, ինչին ի պատասխան խորհրդարանի ղեկավարը տեղեկացրեց, որ մոտ 600 տուն կվերանորոգվի գյուղական բնակավայրերում:
ԱԺ նախագահն անդրադարձավ ռազմագերիների և անհետ կորածների ճակատագրերին՝ շեշտելով, որ իշխանությունների կողմից ամեն ջանք գործադրվում է տղաների գտնվելու վայրը հայտնաբերելու ու նրանց տուն վերադարձնելու ուղղությամբ:
Արթուր Թովմասյանը շեշտեց այն միտքը, որ ամեն մեկը իր տեղում ազնիվ ծառայելով՝ կնպաստի երկրում կայունության հաստատմանը:

January 14, the Republic of Artsakh National Assembly President Artur Tovmasyan received a group of activists of the "Motherhood" non-governmental organization headed by the President of the structure, Hasmik Mikayelyan.
Issues related to the post-war realities have been discussed.
Particular reference was made to the problems of homeless citizens as a result of hostilities. 8000 families need housing. Active steps are already being taken for active housing construction. Concerns were raised about the overcrowding in Stepanakert. In response the Head of the parliament informed that about 600 houses would be renovated in rural areas.
The NA President touched upon the fates of the prisoners of war and the missing emphasizing that the authorities are making every effort to locate the boys and return them home.
Artur Tovmasyan stressed the idea that honest serving of each person in his place will contribute to the establishment of stability in the country.