Յոթերորդ գումարման Ազգային ժողով
05.01.2021 - Տեղի ունեցավ Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանի և աշխատանքային այցով Արցախի Հանրապետությունում գտնվող Հայաստանի Հանրապետության Արտաքին գործերի նախարար Արա Այվազյանի  անդրանիկ հանդիպումը:
08.01.2021 - Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանը ԱՀ և ՀՀ միջխորհրդարանական համագործակցության շրջանակներում ընդունել է ՀՀ ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանի գլխավորած պատվիրակությանը:
13.01.2021 - ԱՀ ԱԺ ֆինանսաբյուջետային և տնտեսական կառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովի պատվիրակությունը հանձնաժողովի նախագահ Արթուր Հարությունյանի գլխավորությամբ աշխատանքային հանդիպումներ է ունեցել ՀՀ ԱԺ ֆինանսավարկային և բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արկադի Խաչատրյանի և տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Բաբկեն Թունյանի հետ:
12.03.2021 - Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովը հյուրընկալել է ՄԻԵԴ-ում Հայաստանի Հանրապետության ներկայացուցչի գլխավորած պատվիրակությանը:
17.03.2021 - Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի «Արցախի ժողովրդավարական կուսակցություն» խմբակցության ղեկավար Դավիթ Մելքումյանը և խմբակցության քարտուղար Գեղամ Ստեփանյանը ՌԴում հանդիպել են Ռուսաստանի հայերի միության նախագահ Արա Աբրահամյանի և  Ռուսաստանի Դաշնության Պետդումայի պատգամավոր Կոստանտին Զատուլինի հետ։
18.03.2021 - Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանը ընդունել է Հայաստանի Ազգային ժողովի անկախ պատգամավորներ Աննա Գրիգորյանին ու Թագուհի Թովմասյանին:
23.03.2021ԱՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության և սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արամ Հարությունյանը աշխատանքային այցով ՌԴ մայրաքաղաք Մոսկվայում էր: Այցի շրջանակներում Արամ Հարությունյանը հանդիպումներ է ունեցել Ռուսաստանի Դաշնության Պետդումայի պատգամավոր Դմիտրի Սաբլինի, «Ռոսսոտրուդնիչեստվո» ներկայացուցիչ Եվգենի Պրիմակովի, Մոսկվայի Արևմտյան վարչական շրջանի պրեֆեկտի տեղակալ Մարիա Պետրոսյանի, Ռուսաստանի Դաշնությունում Արցախի մշտական ներկայացուցիչ Ալբերտ Անդրյանի, Ռուսաստանում հայազգի մի շարք խոշոր գործարարների, կրթության ոլորտի ներկայացուցիչների, ռուս հանրաճանաչ լրագրող Սեմյոն Պեգովի հետ։
26.03.2021 - Աշխատանքային այցով Երևանում գտնվող ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանը մարտի 26-ին հանդիպել է ՀՀ արտգործնախարար Արա Այվազյանի հետ:
14.04.2021 - Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանը ընդունել է «Սահմանադրական իրավունք միություն» կուսակցության նախագահ, «Ուժեղ Հայաստան Ռուսաստանի հետ. հանուն նոր միության» շարժման համահիմնադիր Հայկ Բաբուխանյանի ղեկավարած պատվիրակությանը, որի կազմում են «Ազգի ձայն» կուսակցության համահիմնադիրներ Մհեր Մեսրոպյանը և Ռոման Նազարյանը, ՍԻՄ կուսակցության նախագահության անդամ Վարդան Աստվածատրյանը:
23.04.2021 - ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանն ընդունել է ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Սոֆյա Հովսեփյանի գլխավորած պատվիրակությանը:
04.05.2021Արցախի խորհրդարանի ղեկավար Արթուր Թովմասյանի գլխավորած պատվիրակությունը քաղաք Երևանում էր։ Այցի շրջանակներում Արթուր Թովմասյանն ընդլայնված կազմով հանդիպել է ՀՀ-ում ԱՀ մշտական ներկայացուցիչ Սերգեյ Ղազարյանի հետ։
26.05.2021 - Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանն ընդունել է Ամերիկայի Հայ Ավետարանչական ընկերակցության պատվիրակությանը՝ գործադիր տնօրեն Զավեն Խանջյանի գլխավորությամբ:
03.08.2021 -  Արցախի խորհրդարանում հյուրընկալվել է ՌԴ-ում Արցախի մշտական ներկայացուցիչ Ալբերտ Անդրյանն ԱՀ Նախագահի հատուկ հանձնարարություններով դեսպան Մասիս Մայիլյանի ուղեկցությամբ:
26.08.2021 - ԱՀ խորհրդարանի նախագահ Արթուր Թովմասյանն Երևանում  հանդիպել է ՀՀ Աժ խմբակցությունների ղեկավարների և պատգամավորների հետ:
29.08.2021 - ԱՀ խորհրդարանում հյուրընկալվել են ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Նարեկ Մկրտչյանը և փոխնախարար Ռուբեն Սարգսյանը ԱՀ պետնախարար Արտակ Բեգլարյանի ուղեկցությամբ:
01.09.2021 - ԱՀ ԱԺ «Արդարություն» խմբակցության անդամները հանդիպել են Արցախում գտնվող ՀՀ ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար Արթուր Վանեցյանի ու խմբակցության անդամ Տիգրան Աբրահամյանի հետ:
02.09.2021 - ԱՀ «Հայ հեղափոխական դաշնակցություն», «Արդարություն», «Արցախի ժողովրդավարական կուսակցություն» խմբակցությունների պատգամավորները հանդիպել են ՀՀ ԱԺ «Հայաստան» դաշինքի պատգամավորների հետ:
06.09.2021 - ԱՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանը ՀՀ-ում ԱՀ մշտական ներկայացուցչությունում հանդիպել է մշտական ներկայացուցիչ Սերգեյ Ղազարյանի հետ։
05.10.2021 - Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության և սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արամ Հարությունյանը հանդիպել է ՀՀ Ազգային ժողովի գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության և սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Սիսակ Գաբրիելյանի հետ:
22.10.2021ԱՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանը ընդունել է «Իրավական գերակայություն» ՀԿ հիմնադիր Արտակ Զեյնալյանին, ով իրավապաշտպան գործունեություն է ծավալում՝ Եվրոպական դատարաններում և միջազգային այլ ատյաններում պաշտպանելով անհայտ կորածների ու գերեվարվածների իրավունքները:
10.11.2021 - ԱՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանն ընդունել է ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Իշխան Սաղաթելյանին:
19.02.2022 - ԱՀ խորհրդարանը հյուրընկալել է «Արցախի պաշտպանության մտավորականների խորհուրդ» ՀԿ ներկայացուցիչներին:
04.03.2022 - Արցախի Հանրապետության խորհրդարանում հյուրընկալել են Հայաստանի Հանրապետության մարդու իրավունքների նորընտիր պաշտպան Քրիստինե Գրիգորյանի ղեկավարած պատվիրակությանը:
11.03.2022 - Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանն ընդունել է Հայ Դատի Եվրոպայի գրասենյակի պատասխանատու Գասպար Կարապետյանի ղեկավարած պատվիրակությանը:
17.03.2022 - Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանն ընդունել է ՀՀ խորհրդարանի «Հայաստան» դաշինքի պատվիրակությանը:
18.03.2022 - ՀՀ Ազգային ժողովում մեկնարկել է ԱՀ ԱԺ կրթության, գիտության, մշակույթի, սպորտի և երիտասարդության և ՀՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության և սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովների երկրորդ համատեղ նիստը։
18.03.2022 - Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության և սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի կազմն աշխատանքային այցով Հայաստանի Հանրապետությունում էր:
21032022 - ԱՀ ԱԺ պատգամավորները ՀՀ խորհրդարանի «Պատիվ ունեմ» խմբակցության հրավերով մասնակցել են «Ազգային ժողովի կանոնակարգ սահմանադրական օրենքում լրացում կատարելու մասին» օրինագծի շուրջ կազմակերպված խորհրդարանական լսումներին:
25.05.2022 - ԱՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանի գլխավորած պատվիրակությունը հայ համայնքի հրավերով Լիբանանում է։
25.05.2022 - ԱՀ Ազգային ժողովի նախագահի գլխավորած պատվիրակությունը հանդիպել է Կիլիկիայի Հայ Կաթողիկե տան կաթողիկոս-պատրիարք Ռաֆայել Պետրոս ԻԱ-ի հետ:
26.05.2022 - ԱՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանի գլխավորած պատվիրակությունը Բեյրութում հանդիպել է Լիբանանում Հայաստանի Հանրապետության դեսպան Վահագն Աթաբեկյանի և դեսպանության դիվանագիտական անձնակազմի հետ:
26.05.2022 - Արցախի խորհրդարանի ղեկավար Արթուր Թովմասյանի գլխավորած պատվիրակությունը Մերձավոր Արևելքում Արցախի ներկայացուցիչ Նարպեյ Տեր Մկրտչյանի ուղեկցությամբ Ազգային առաջնորդարանում հանդիպել է Լիբանանի հայոց թեմի առաջնորդ Գերշ Տ Շահե արքեպիսկոպոս Փանոսյանի հետ։
26.05.2022 - Լիբանանում գտնվող արցախյան պատվիրակությանը հյուրընկալել են «Արաքսի Պուլղուրճեան» ընկերաբժշկական կենտրոնում։ Հանդիպումը կայացել է ՀՕՄ-ի կենտրոնական վարչության Միջին Արևելքի ներկայացուցիչ Նելլի Վեքիլյանի, ԼՕԽ (Լիբանանահայ Օգնության Խաչը)-ի շրջանային վարչության ատենապետ Սիլվա Սապունճյանի, վարչության անդամների և կենտրոնի տնօրեն Նազելի Ավագյանի մասնակցությամբ։
26.05.2022 -  Բեյրութում տեղի է ունեցել Արցախի պատվիրակության հանդիպումը Լիբանանի ՀՅԴ կենտրոնական գրասենյակի անդամների և լիբանանահայերի հետ։
26.05.2022 - ԱՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանի գլխավորած պատվիրակությունը, ՀՅԴ Լիբանանի կենտրոնական կոմիտեի անդամներ Հակոբ Լատոյանի և դոկտոր Էլի Թաշճյանի ուղեկցությամբ հանդիպել է Մերձավոր Արևելքի Հայ Ավետարանական եկեղեցիների միության վարչության հետ։
26.05.2022 - ԱՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանի գլխավորած պատվիրակությանը Անթիլիասի Մայրավանքի գրասենյակում ընդունել է ՆՍՏՏ Արամ Ա Վեհափառ Հայրապետը։
27.05.2022 - ԱԺ նախագահի գլխավորած պատվիրակության այցը Լիբանան ամփոփվել է «Շաղզոյյան» կենտրոնում ՀՅԴ Լիբանանի կենտրոնական կոմիտեի անդամների հետ կայացած հանդիպմամբ։
28.05.2022 - Արթուր Թովմասյանը կիպրահայ համայնքի առջև ելույթ է ունեցել Հայաստանի Առաջին Հանրապետության հռչակման 104-րդ ամյակին նվիրված միջոցառմանը:
30.05.2022 - ԱՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանի գլխավորած պատվիրակությունը ՀՅԴ Կիպրոսի հայ դատի հանձնախմբի հրավերով ժամանել է Կիպրոսի Հանրապետություն։
31.05.2022 - Կիպրոսյան այցի շրջանակներում ԱՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանի գլխավորած պատվիրակությունը հանդիպել է կիպրացի եվրոխորհրդարանական Կոստաս Մավրիտիսի հետ։
01.06.2022 - ԱՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանի գլխավորած պատվիրակությունը հանդիպել է Կիպրոսի խորհրդարանում ներկայացված «Կանաչների կուսակցություն» և «Ընկերվարական /սոցիալիստական/ ԷՏԷՔ կուսակցություն» խմբակցությունների պատգամավորների հետ։
01.06.2022 - Կիպրոսի Հայոց թեմի կաթողիկոսական փոխանորդ Գերաշնորհ Տեր Խորեն արքեպիսկոպոս Տողրամաճյանն ընդունել է Կիպրոսում գտնվող արցախյան պատվիրակությանը։
13.06.2022 - Փարիզում ԱՀ խորհրդարանի ղեկավար Արթուր Թովմասյանը հանդիպել է Ֆրանսիայում Արցախի Հանրապետության մշտական ներկայացուցիչ Հովհաննես Գևորգյանի և ներկայացուցչության անձնակազմի հետ։
16.06.2022 - ԱՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանը Ֆրանսիայում Արցախի մշտական ներկայացուցիչ Հովհաննես Գևորգյանի ուղեկցությամբ հանդիպել է Արցախ- Ֆրանսիա բարեկամական շրջանակի նախագահ, Ֆրանսիայի ԱԺ պատգամավոր Ֆրանսուա Պուպպոնիի հետ:
20.06.2022 - ԱՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանն ընդունել է Լևոն Քիրաջյանին ու Կարեն Առաքելյանին:
19.07.2022 - ԱՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանն ընդունել է ամերիկահայ գրող, բարերար, Վեստբրուկի քաղխորհրդի նախագահ Աննա Աստվածատուրյան-Թերքոթին։
08.09.2022 - ԱՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Գագիկ Բաղունցը ընդունել է բարերար, «Ապագա հայկականը» շարժման նախաձեռնող, «Ավրորա» մարդասիրական նախաձեռնության համահիմնադիր Ռուբեն Վարդանյանին։

Национальное собрание седьмого созыва
05.01.2021 - состоялась первая встреча председателя Национального собрания Республики Арцах Артура Товмасяна с находящимся с рабочим визитом в Республике Арцах министром иностранных дел Республики Армения Ара Айвазяном.
08.01.2021 - председатель Национального собрания Республики Арцах Артур Товмасян в рамках межпарламентского сотрудничества между Республикой Армения и Республикой Арцах 8-го января принял делегацию, возглавляемую руководителем парламентской фракции НС РА "Светлая Армения" Эдмоном Марукяном.
13.01.2021 - делегация постоянной комиссии НС Республики Арцах по финансово-бюджетным вопросам и экономическому управлению во главе с председателем комиссии Артуром Арутюняном провела рабочие встречи с заместителем председателя постоянной комиссии НС Республики Армения по финансово-кредитным и бюджетным вопросам Аркадием Хачатряном и председателем постоянной комиссии НС по экономическим вопросам Бабкеном Туняном.
12.03.2021 - в Национальном собрании Республики Арцах приняли делегацию, возглавляемую представителем Республики Армения в ЕСПЧ.
17.03.2021 - руководитель фракции "Демократическая партия Арцаха" Национального собрания Республики Арцах Давид Мелкумян и секретарь фракции Гегам Степанян в рамках визита РФ встретились с президентом общественной организации "Союз армян России" Ара Абрамяном и депутатом Государственной думы Российской Федерации Константином Затулиным.
18.03.2021 - председатель НС Артур Товмасян принял независимых депутатов Национального собрания Республики Армения Анну Григорян и Тагуи Товмасян.
23.03.2021 - председатель постоянной комиссии НС Республики Арцах по вопросам науки, образования, культуры, молодежи и спорта Арам Арутюнян с рабочим визитом находился Москве. В рамках визита Арам Арутюнян встретился с депутатом Государственной думы РФ Дмитрием Саблиным, руководителем агентства "Россотрудничество" Евгением Примаковым, заместителем префекта Западного административного района Москвы Марией Петросян, постоянным представителем Республики Арцах в Российской Федерации Альбертом Андряном, а также рядом крупных предпринимателей армянской национальности, представителями сферы образования и известным российским журналистом Семеном Пеговым.
26.03.2021 - находящийся с рабочим визитом в Ереване председатель Национального собрания Республики Арцах Артур Товмасян встретился с министром иностранных дел Республики Армения Ара Айвазяном.
14.04.2021 -Председатель НС Артур Товмасян принял делегацию, возглавляемую председателем партии "Союз Конституционного права", соучредителем движения "Сильная Армения с Россией: во имя нового союза" Айком Бабуханяном. В составе делегации также присутствовали учредители партии "Голос нации" Мгер Месропян и Роман Назарян, а также член партии "Союз Конституционного права" Вардан Аствацатрян.
23.04.2021 - председатель НС Артур Товмасян принял делегацию, возглавляемую депутатом НС Республики Армения Софьей Овсепян.
04.05.2021 - возглавляемая руководителем парламента Республики Арцах Артуром Товмасяном делегация находилась в Ереване. В рамках визита Артур Товмасян в расширенном составе встретился с постоянным представителем Республики Арцах в Республике Армения Сергеем Газаряном.
26.05.2021 - председатель НС Республики Арцах Артур Товмасян принял делегацию Армянской евангелистской ассоциации Америки во главе с исполнительным директором Завеном Ханджяном.
03.08.2021 - постоянный представитель Республики Арцах в РФ Альберт Андрян в сопровождении посла президента Республики Арцах по особым поручениям Масиса Маиляна посетил парламент Арцаха.
26.08.2021 - в рамках визита в Ереван председатель парламента Республики Арцах встретился с руководителями и членами фракций НС Республики Армения.
29.08.2021 - министр труда и социальных вопросов РА Нарек Мкртчян и заместитель министра Рубен Саркисян в сопровождении государственного министра Республики Арцах Артака Бегларяна посетили парламент Республики Арцах.
01.09.2021 - члены фракции "Справедливость" НС Республики Арцах встретились с находящимся в Арцахе руководителем фракции "Честь имею" НС Республики Армения Артуром Ванецяном и членом фракции Тиграном Абрамяном.
02.09.2021 - депутаты фракций "Армянская Революционная Федерация", "Справедливость", "Демократическая партия Арцаха" НС Республики Арцах встретились с депутатами блока "Армения" НС Республики Армения.
06.09.2021 - председатель НС Республики Арцах Артур Товмасян в постоянном представительстве Республики Арцах встретился с постоянным представителем Республики Арцах в Республике Армения Сергеем Газаряном.
05.10.2021 - председатель постоянной комиссии Национального собрания Республики Арцах по вопросам образования, науки, культуры, молодежи и спорта Арам Арутюнян встретился с председателем постоянной комиссии НС Республики Армения по вопросам образования, науки, культуры, диаспоры, молодежи и спорта Сисаком Габриеляном.
22.10.2021 - председатель НС Республики Арцах Артур Товмасян принял основателя общественной организации "Правовой приоритет" Артака Зейналяна, который осуществляет правозащитную деятельность в европейских судах и других международных инстанциях, защищая права без вести пропавших лиц и пленных.
10.11.2021 - председатель Национального собрания Республики Арцах Артур Товмасян принял заместителя председателя Национального собрания Республики Армения Ишхана Сагателяна.
19.02.2022 - в парламенте Республики Арцах приняли представителей общественной организации "Совет интеллигенции в защиту Арцаха".
04.03.2022 - в парламенте Республики Арцах приняли делегацию, возглавляемую новоизбранным Защитником прав человека Республики Армения Кристине Григорян.
11.03.2022 - председатель Национального собрания Республики Арцах Артур Товмасян принял делегацию, возглавляемую ответственным европейского офиса Ай Дата Гаспаром Карапетяном.
17.03.2022 - председатель Национального собрания Республики Арцах Артур Товмасян принял делегацию альянса «Армения» парламента Республики Армения.
18.03.2022 - в Национальном собрании Республики Армения состоялось второе совместное заседание постоянной комиссии НС Республики Арцах по вопросам образования, науки, культуры, спорта и молодежи и постоянной комиссии НС Республики Армения по вопросам науки, образования, культуры, диаспоры, молодежи и спорта.
18.03.2022 - члены постоянной комиссии НС Республики Арцах по вопросам науки, образования, молодежи и спорта находились с рабочим визитом в Республике Армения.
21․03․2022 - депутаты Национального собрания Республики Арцах по приглашению фракции парламента Республики Армения «Честь имею» приняли участие в парламентских слушаниях, организованных вокруг законопроекта «О внесении дополнения в конституционный закон “Регламент Национального собрания”».
25.05.2022 - делегация, возглавляемая председателем Национального собрания Республики Арцах Артуром Товмасяном, по приглашению армянской общины находилась в Ливане.
25.05.2022 - председатель Национального собрания Республики Арцах Артур Товмасян встретился с католикосом-патриархом Дома Киликийского Армянской Католической Церкви Рафаелом Петросом XXI.
26.05.2022 - возглавляемая председателем Национального собрания Артуром Товмасяном делегация в Бейруте встретилась с послом Республики Армения Ваагном Атабекяном и дипломатическим корпусом посольства.
26.05.2022 - возглавляемая руководителем парламента Арцаха Артуром Товмасяном делегация в сопровождении представителя Арцаха в странах Ближнего Востока Нарпея Тер-Мкртчяна в Национальной резиденции главы епархии встретилась с предводителем армянской епархии Ливана, архиепископом Шаге Паносяном.
26.05.2022 - находящуюся в Ливане арцахскую делегацию приняли в социально-медицинском центре "Аракси Пулгурчеан". Во встрече приняли участие представитель Среднего Востока центрального управления Общества милосердия Армении Нелли Векилян, председатель правления областного управления организации "Армянский крест помощи Ливана" Сильва Сапунчян, члены правления и директор центра Назели Авагян.
26.05.2022 - возглавляемая председателем Национального собрания Республики Арцах Артуром Товмасяном делегация в сопровождении членов центрального комитета АРФ "Дашнакцутюн" Акопа Латояна и доктора Эли Ташчяна встретилась с членами управления союза Армянских Евангелических церквей Ближнего Востока.
26.05.2022 - делегацию, возглавляемую председателем Национального собрания Республики Арцах Артуром Товмасяном, в Майраванке (Антилиас) принял Католикос Великого Дома Киликийского Арам I.
27.05.2022 - визит делегации, возглавляемой председателем НС Артуром Товмасяном, в Ливан завершился встречей с членами центрального комитета АРФ "Дашнакцутюн" Ливана в центре "Шагзоян".
28.05.2022 - Артур Товмасян выступил с речью перед армянской общиной Кипра на мероприятии, посвященном 104-летию Первой Республики Армения.
30.05.2022 - возглавляемая председателем Национального собрания Республики Арцах Артуром Товмасяном делегация по приглашению кипрского комитета Ай Дата АРФД прибыла в Республику Кипр.
31.05.2022 - в рамках визита на Кипр делегация, возглавляемая председателем Национального собрания Республики Арцах Артуром Товмасяном, встретилась с кипрским европарламентарием Костасом Мавритисом.
01.06.2022 - делегация, возглавляемая председателем Национального собрания Республики Арцах Артуром Товмасяном, встретилась с депутатами представленных в парламенте Кипра фракции "Партии зеленых" и фракции партии "Движение за социал-демократию" (ЭДЭК).
01.06.2022 - викарий армянской епархии Кипра, его высокопреосвященство архиепископ Хорен Тограмаджян принял находящуюся на Кипре арцахскую делегацию.
13.06.2022 - руководитель парламента Республики Арцах Артур Товмасян в Париже встретился с постоянным представителем Республики Арцах во Франции Ованнесом Геворкяном и персоналом представительства.
16.06.2022 - председатель Национального собрания Республики Арцах Артур Товмасян во Франции в сопровождении постоянного представителя Арцаха во Франции встретился с председателем Круга дружбы "Арцах-Франция", депутатом Национального собрания Франции Франсуа Пуппони.
20.06.2022 - председатель Национального собрания Республики Арцах Артур Товмасян принял Левона Кираджяна и Карена Аракеляна.
19.07.2022 - председатель Национального собрания Республики Арцах Артур Товмасян принял американскую писательницу армянского происхождения, благотворителя, председателя городского совета Вэстбрука Анну Аствацатурян-Теркотт.
08.09.2022 - заместитель председателя Национального собрания Республики Арцах Гагик Багунц принял благотворителя, инициатора движения The Future Armenian, соучредителя гуманитарной инициативы "Аврора" Рубена Варданяна.