Ծնվել է 1948թ․ ապրիլի 1-ին Ստեփանակերտ քաղաքում:
1966թ․ ընդունվել է Երևանի պետական համալսարանի բանասիրական ֆակուլտետի «Հայոց լեզու և գրականություն» բաժինը: Չորրորդ կուրսից տեղափոխվել է Ստեփանակերտի մանկավարժական ինստիտուտ և այն ավարտել 1975թ․՝ ստանալով հայոց լեզվի և գրականության ուսուցչի որակավորում:
1967թ-ից՝ մարզային ռադիոյի խմբագրության օպերատոր, այնուհետև՝ թղթակից, իսկ 1971թ․ մայիսին՝ խմբագիր
1972թ․՝ լուրերի թղթակից, ապա՝ երիտասարդական, մանկապատանեկան հաղորդումների խմբագիր
1974-1975թթ․՝ բանվոր՝ Պյատիգորսկ քաղաքում
Վերադառնալով Ստեփանակերտ՝ աշխատանքի է անցել ռադիոկոմիտեյում որպես թղթակից, ապա տնտեսական հաղորդումների ավագ խմբագիր, երիտասարդական հաղորդումների ավագ խմբագիր:
1988թ․ նշանակվել է նորաբաց Արցախի հեռուստատեսության գլխավոր խմբագիր:
1990թ․՝ արհմիությունների մարզային խորհրդի մամլո կենտրոնի ղեկավար: ՀՀ հատուկ ծրագրերի պետական կոմիտեի հումանիտար ոլորտի գլխավոր մասնագետ, ապա՝ համակարգող
1995թ․՝ ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ
1996թ․ աշխատել է կառավարության լրատվության և մամուլի դեպարտամենտում, ապա` սեփականաշնորհման վարչությունում:
1997-1988թ․՝ վարչապետի օգնական
1988թ․ հունիսին ծառայության է անցել ՊԲ-ում՝ որպես «Մարզիկ» թերթի գլխավոր խմբագիր:
2004թ․՝ «Ազատ Արցախ» թերթի գլխավոր խմբագիր
2008-2013թթ․՝ Արտաքին գործերի նախարարության տեղեկատվական վերլուծական վարչության պետ
2013թ․՝ երկկողմ քաղաքական հարաբերությունների վարչության պետ
2020թ․ մարտի 31-ի խորհրդարանական ընտրություններում «Միասնական Հայրենիք» կուսակցության համամասնական ցուցակով ընտրվել է ԱՀ 7-րդ գումարման Ազգային ժողովի պատգամավոր:
Ունի առաջին կարգի առաջին քարտուղարի դիվանագիտական կոչում, ԱՀ վաստակավոր ժուռնալիստի կոչում, հեղինակ է պատմվածքների վեց ժողովածուների:
Արժանացել է ԼՂՀ կառավարության Եղիշեի անվան գրական մրցանակի
Պարգևատրվել է ՀՀ Պաշտպանության նախարարության «Անբասիր ծառայության համար», «Մայրական երախտագիտություն», «Մխիթար Գոշ» մեդալներով:

Born on April 1, 1946 in the city of Stepanakert
1966 - Entered the Yerevan State University «Armenian Language and Literature» department of the Faculty of Philology. From the fourth course moved to Stepanakert Pedagogical Institute, which graduated in 1975, obtaining the qualification of a teacher of Armenian language and literature
Since 1967 - Regional radio editorial operator, then a reporter, and in 1971 in May - Editor-in-chief
1972 - News correspondent, then the children and youth program editor
1974-1975 – Worker in the city of Pyatigorsk, Russia
Having returned to Stepanakert, worked as a correspondent in the Radio Committee, then as a senior editor of the economic programs, a senior editor of the youth programs
1988 - Appointed editor-in-chief of the newly opened Artsakh TV
1990 - Head of the Press Center of the Regional Council of Trade Unions. Chief Specialist of the RA State Committee for Special Programs Humanitarian Sphere then the coordinator
1995 - Deputy Minister of Education and Science
1996 – Worked in the media and press department of the government then in the privatization department
1997-1998 – Assistant to the Prime Minister
June 1988 - Joined the Defense Army as the editor-in-chief of the «Martik» newspaper
2004 – Editor-in-chief of the of "Azat Artsakh" newspaper
2008-2013 – Head of Information Analytical Department of the Ministry of Foreign Affairs
2013 - Head of the Department of Bilateral Political Relations
In the March 31, 2020 parliamentary elections was elected deputy to the Republic of Artsakh National Assembly of the 7th convocation by the proportional list of the «United Motherland» party
Has the diplomatic rank of First Secretary, First Class, the title of Honored Journalist of Artsakh, author of six collections of stories.
Awarded the RA Ministry of Defense medal «For Impeccable Service», «Motherly Gratitude», «Mkhitar Gosh» medals