Ծնվել է 1972թ. օգոստոսի 21-ին Ստեփանակերտ քաղաքում:
1990թ. զինվորագրվել է Արցախի ինքնապաշտպանական պայքարի՝ մտնելով Էջմիածնի երկրապահ կամավորականների ջոկատ:
1994թ. ավարտել է համալսարանը՝ ստանալով իրավաբանի մասնագիտություն:
1994-1998թթ. շարունակել է ծառայությունը նույն զորամասում, որպես իրավաբան մասնակցել բանակաշինությանը, պաշտպանության բանակի կայացմանը:
1998թ. զորացրվել է ԼՂՀ ՊԲ-ից:
2000թ. հունիսի 18-ին Ստեփանակերտի թիվ 9 ընտրատարածքից ընտրվել է ԼՂՀ 3-րդ գումարման ԱԺ պատգամավոր: Եղել է ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի փոխնախագահ:
1998թ.-ից ՝ ՀՀ ԵԿՄ վարչության անդամ
2007թ. նշանակվել է ԿԱ սպորտի կոմիտեի նախագահ:
2008թ.-ից ՝ ԼՂՀ նախագահի աշխատակազմի ղեկավարի օգնական
2016թ. ընտրվել է Արցախի Կարատե Դո Ֆեդերացիայի նախագահ: Տիրապետում է արևելյան մարտարվեստներին, ունի շոտոկան Կարատե-դո մարտարվեստի սև գոտի 4-րդ դան:
2020թ․ մարտի 31-ի խորհրդարանական ընտրություններում «Ազատ հայրենիք-ՔՄԴ» կուսակցությունների դաշինքի համամասնական ցուցակով ընտրվել է ԱՀ 7-րդ գումարման Ազգային ժողովի պատգամավոր:
Պարգևատրվել է «Մարտական Խաչ» 1-ին աստիճանի շքանշանով (ԼՂՀ նախագահի թիվ 28 հրամանագիր 08.05.1998թ.), ՀՀ ԵԿՄ «Սպարապետ Վազգեն Սարգսյան» շքանշանով (2002թ.), ՀՀ ՊՆ «Վազգեն Սարգսյան» մեդալով (2003թ.), ՀՀ «Մարտական ծառայություն» մեդալով (2007թ.), ԼՂՀ ՄՀ «Մայրական երախտագիտություն» մեդալով (2007թ.), ՀՀ ՊՆ «Զինված ուժեր 20 տարի» մեդալով (2012թ.), ՀՀ ԵԿՄ «5-րդ բրիգադ 20 տարի» մեդալով (2012թ.), ՀՀ ԵԿՄ «ԵԿՄ 25 տարի» մեդալով (2015թ.), ՀՀ ՊՆ Արիության մեդալով (2016թ.), ՀՀ անվանական զենքով (2016թ.):

Родился 21-го августа 1972 года в городе Степанакерте.
В 1990 году записался в Армию самообороны Арцаха и вступил в Эчмиадзинский отряд добровольцев еркрапа.
В 1994 году окончил университет по специальности юриста.
1994-1998гг. – продолжил службу в той же воинской части и в качестве юриста участвовал в армейском строительстве и становлении Армии обороны.
1998г. – демобилизован из Армии обороны НКР.
18 июня 2000г. – от степанакертского избирательного округа №9 избран депутатом Национального собрания НКР 3-го созыва. Был заместителем председателя постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам.
С 1998 года является членом правления Союза добровольцев «Еркрапа».
В 2007 году был назначен председателем комитета спорта при правительстве.
2008г. – помощник руководителя аппарата президента НКР
В 2016 году был избран председателем Арцахской Федерации Каратэ-До. Владеет восточными видами борьбы. Обладатель 4-го дана шотокан каратэ-до.
Награжден орденом НКР «Боевой Крест» 1-й степени (08.05.1998г.), орденом Союза добровольцев «Еркрапа» «Спарапет Вазген Саргсян» (2002г.), медалью МО РА «Вазген Саргсян» (2003г.), медалью РА «За боевые заслуги» (2007г.), медалью НКР «Материнская благодарность» (2007г.), медалью МО РА «Вооруженные силы: 20 лет» (2012г.), медалью Союза добровольцев «5-я бригада: 20 лет» (2012г.), медалью «Еркпапа: 25 лет» (2015г.), медалью МО РА «За отвагу» (2016г.), именным оружием МО (2016г.).