Ծնվել է 1972թ. օգոստոսի 21-ին Ստեփանակերտ քաղաքում:
1990թ. զինվորագրվել է Արցախի ինքնապաշտպանական պայքարի՝ մտնելով Էջմիածնի երկրապահ կամավորականների ջոկատ:
1994թ. ավարտել է համալսարանը՝ ստանալով իրավաբանի մասնագիտություն:
1994-1998թթ. շարունակել է ծառայությունը նույն զորամասում, որպես իրավաբան մասնակցել բանակաշինությանը, պաշտպանության բանակի կայացմանը:
1998թ. զորացրվել է ԼՂՀ ՊԲ-ից:
2000թ. հունիսի 18-ին Ստեփանակերտի թիվ 9 ընտրատարածքից ընտրվել է ԼՂՀ 3-րդ գումարման ԱԺ պատգամավոր: Եղել է ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի փոխնախագահ:
1998թ.-ից ՝ ՀՀ ԵԿՄ վարչության անդամ
2007թ. նշանակվել է ԿԱ սպորտի կոմիտեի նախագահ:
2008թ.-ից ՝ ԼՂՀ նախագահի աշխատակազմի ղեկավարի օգնական
2016թ. ընտրվել է Արցախի Կարատե Դո Ֆեդերացիայի նախագահ: Տիրապետում է արևելյան մարտարվեստներին, ունի շոտոկան Կարատե-դո մարտարվեստի սև գոտի 4-րդ դան:
2020թ․ մարտի 31-ի խորհրդարանական ընտրություններում «Ազատ հայրենիք-ՔՄԴ» կուսակցությունների դաշինքի համամասնական ցուցակով ընտրվել է ԱՀ 7-րդ գումարման Ազգային ժողովի պատգամավոր:
Պարգևատրվել է «Մարտական Խաչ» 1-ին աստիճանի շքանշանով (ԼՂՀ նախագահի թիվ 28 հրամանագիր 08.05.1998թ.), ՀՀ ԵԿՄ «Սպարապետ Վազգեն Սարգսյան» շքանշանով (2002թ.), ՀՀ ՊՆ «Վազգեն Սարգսյան» մեդալով (2003թ.), ՀՀ «Մարտական ծառայություն» մեդալով (2007թ.), ԼՂՀ ՄՀ «Մայրական երախտագիտություն» մեդալով (2007թ.), ՀՀ ՊՆ «Զինված ուժեր 20 տարի» մեդալով (2012թ.), ՀՀ ԵԿՄ «5-րդ բրիգադ 20 տարի» մեդալով (2012թ.), ՀՀ ԵԿՄ «ԵԿՄ 25 տարի» մեդալով (2015թ.), ՀՀ ՊՆ Արիության մեդալով (2016թ.), ՀՀ անվանական զենքով (2016թ.):

Born on August 21, 1972 in the city of Stepanakert
1990 - Enlisted in Artsakh self-defense struggle, entering the Etchmiadzin Yerkrapah volunteers’ detachment
1994 - Graduated from the university with a profession of a lawyer
1994-1998 - Continued service in the same military unit, participated as a lawyer in army building, Defense Army formation
1998 - Demobilized from the NKR Defense Army
On June 18, 2000 was elected a deputy of the NKR National Assembly of the 3rd convocation from Stepanakert constituency No 9, Deputy Chair of the NA Standing Committee on State and Legal Affairs
Since 1998 - Member of the Board of YVU of the Republic of Armenia
2007 - Appointed Chair of the Sports Committee under the Government
2008 – Assistant to the Chief of Staff of the NKR President’s Office
2016 - Elected President of the Artsakh Karate Do Federation. Masters in Eastern martial arts, possesses Shotokan Karate-do martial arts zone 4th dan black belt
In the March 31, 2020 parliamentary elections was elected a deputy of the Republic of Artsakh National Assembly of the 7th convocation by the proportional list of the «Free Motherland-UCA» bloc of parties
Awarded the «Battle Cross» Order of the 1st degree (NKR Presidential Decree No. 28 of May 8, 1998), the «Vazgen Sargsyan» Order of the RA YVU (2002), the «Vazgen Sargsyan» Medal of the RA Ministry of Defense (2003), the RA «Combat Service» medal (2007), NKR MH «Mother's Gratitude» medal (2007), RA Ministry of Defense «Armed Forces 20 years» medal (2012), RA VUV « 5th Brigade 20 years» medal (2012) , RA YVU «YVU 25 Years» Medal (2015), RA Ministry of Defense Medal of Courage (2016), RA Nominal Weapon (2016)․