Ծնվել է 1976թ․ նոյեմբերի 20-ին ԱՀ Մարտունու շրջանի Ննգի գյուղում:
1998թ․ ավարտել է ԱրՊՀ բանասիրական ֆակուլտետը, ստացել հայոց լեզվի և գրականության ուսուցչի որակավորում:
1993թ․ սեպտեմբերի 21-ին ծառայության է անցել ԼՂՀ ՊԲ-ում:
Մասնակցել է Արցախի անկախության համար մղված մարտական գործողություններին: Ծառայել է ՊԲ-ում ՝ զբաղեցնելով տարբեր պաշտոններ:
1996թ․ զբաղեցրել է N զորամասի գաղտնի մասի պետի պաշտոնը:
2000թ․` զորամասի կադրերի գծով սպա
2007թ․ տեղափոխվել է ՊԲ շտաբ և ծառայել կադրերի բաժնի սպա-ուղղապահի պաշտոնում:
2010թ․` ԱՀ զինկոմիսարիատի զորահավաքային բաժնի պահեստազորի սպաների հաշվառման, նախորոշման և ամրագրման բաժանմունքի պետ
2018թ․ նոյեմբերին կենսաթոշակի անցնելու կապակցությամբ` արձակվել է ԶՈւ պահեստազոր՝ մայորի զինվորական կոչումով:
2020թ․ մարտի 31-ի խորհրդարանական ընտրություններում «Միասնական հայրենիք» կուսակցության համամասնական ցուցակով ընտրվել է ԱՀ Ազգային ժողովի 7-րդ գումարման պատգամավոր:

Born on November 20, 1976 in the village of NNgi, Martouni district
1998 – Graduated from the ASU Philological faculty with the qualification of a teacher of Armenian language and literature
1993 – Started service in the NKR Defense Army on September 21
Participated in the military operations for the independence of Artsakh, Served in the Defense Army, holding various positions
1996 - Held the position of the Head of the secret department of a military unit
2000 – Military unit staff officer
2007 – Army headquarters moved to the personnel department and served as officer………..
2010 – Head of the division of registration, predetermination and fixing of the reserved officers division of the Republic of Artsakh Military commissariat mobilization department
2018, November – Due to the retirement was released from the Armed Forces with the military rank of major in reserve
In the March 31, 2020 parliamentary elections was elected a deputy of the 7th convocation of the National Assembly of the Republic of Artsakh by the proportional list of the "United Motherland" party