Ծնվել է 1974թ․ հունիսի 19-ին Ստեփանակերտ քաղաքում:
1997թ․ ավարտել է ԱրՊՀ-ի «Գյուղատնտեսության մեքենայացում» բաժինը՝ ստանալով ինժեներ-մեխանիկի որակավորում:
2004թ․ ավարտել է ՀՀ Երևանի մենեջմենթի համալսարանի «Իրավագիտություն» բաժինը՝ ստանալով իրավաբանի որակավորում:
1994-1996թ․ ծառայել է ԼՂՀ Պաշտպանության բանակում:
1996-1999թթ․՝ «Գայանե» անհատական ձեռնարկության ինժեներ
1999թ․՝ Ստեփանակերտի քաղաքապետարանի կոմունալ տնտեսության, շինարարության և բարեկարգման բաժնի 1-ին կարգի մասնագետ, այնուհետև՝ բնակարանային և կոմունալ բաժնի 1-ին կարգի տեսուչ, ապա՝ ֆինանսատնտեսական բաժնի գլխավոր տնտեսագետ
2000թ․՝ բնակարանային բաժնի վարիչ
2001-2004թթ․՝ բնակարանային և կոմունալ տնտեսության բաժնի վարիչ
2005-2006թթ․՝ բնակարանային, կոմունալ տնտեսության և բարեկարգման բաժնի պետ
2006-2008թթ․՝ ԼՂՀ նախագահի աշխատակազմի տնտեսագիտական վարչության պետի տեղակալ, ունի ԼՂՀ քաղաքացիական ծառայության 1-ին դասի խորհրդականի դասային աստիճան:
2008-2020թթ․՝ Ստեփանակերտի քաղաքապետի տեղակալ
Պարգևատրվել է «Երախտագիտություն» (ԼՂՀ նախագահի թիվ 86-Ա հրամանագիր, 09․10․2013), «Վաչագան Բարեպաշտ»(ԼՂՀ նախագահի թիվ 125-Ա հրամանագիր, 21․10․2019) մեդալներով:
Արժանացել է ՀՀ Երկրապահ կամավորականների միության վարչության «ԵԿՄ 20 տարի» հոբելյանական մեդալի (2013թ․), ՀՀ Պաշտպանության նախարարության «Գարեգին Նժդեհ» մեդալի (2015թ․) և գերատեսչական մի շարք պատվոգրերի ու շնորհակալագրերի:

Born on June 19, 1974 in the city of Stepanakert
1997 – Graduated from the Artsakh State University (ASU) department of "Agricultural Mechanization", with the qualification of a mechanical engineer
2004 – Graduated from the RA the "Law" section of the Yerevan Management University, obtaining a degree in law.
1994-1996 - Served in the NKR Defense Army
1996-1999 - Engineer of the private enterprise "Gayane"
1999 - Stepanakert Municipality 1st class specialist of communal economy, construction and improvement department, then - 1st class inspector of housing and communal department, later - chief economist of financial and economic department
2000 – Head of the Housing department
2001-2004 - Head of Housing and Communal Services
2005-2006 – Head of Housing, Utilities and Development Division
2006-2008 - Deputy Head of the Economic Department Staff of the NKR President’s Office
2008-2020 – Deputy Mayor of the Stepanakert Municipality
In the March 31, 2020 parliamentary elections was elected a deputy of the Republic of Artsakh 7th convocation National Assembly by the proportional list of the "Free Motherland - UCA" bloc of parties.
Has the rank of NKR Civil Service 1st Class Advisor.
Non-partisan
Awarded with "Gratitude" (NKR Presidential Decree No. 86-A, 09-10-2013), "Vachagan Barepasht" (NKR Presidential Decree No. 125-A, 21-10-2019) medals.
Union of Yerkrapah Volunteers
Awarded the "YVU 20 Years" jubilee medal of the Yerkrapah Volunteers Union (YUV) of the Republic of Armenia (2013), the "Garegin Nzhdeh" medal of the RA Ministry of Defense (2015) and a number of departmental diplomas and letters of gratitude