Ծնվել է 1974թ․ հունիսի 19-ին Ստեփանակերտ քաղաքում:
1997թ․ ավարտել է ԱրՊՀ-ի «Գյուղատնտեսության մեքենայացում» բաժինը՝ ստանալով ինժեներ-մեխանիկի որակավորում:
2004թ․ ավարտել է ՀՀ Երևանի մենեջմենթի համալսարանի «Իրավագիտություն» բաժինը՝ ստանալով իրավաբանի որակավորում:
1994-1996թ․ ծառայել է ԼՂՀ Պաշտպանության բանակում:
1996-1999թթ․՝ «Գայանե» անհատական ձեռնարկության ինժեներ
1999թ․՝ Ստեփանակերտի քաղաքապետարանի կոմունալ տնտեսության, շինարարության և բարեկարգման բաժնի 1-ին կարգի մասնագետ, այնուհետև՝ բնակարանային և կոմունալ բաժնի 1-ին կարգի տեսուչ, ապա՝ ֆինանսատնտեսական բաժնի գլխավոր տնտեսագետ
2000թ․՝ բնակարանային բաժնի վարիչ
2001-2004թթ․՝ բնակարանային և կոմունալ տնտեսության բաժնի վարիչ
2005-2006թթ․՝ բնակարանային, կոմունալ տնտեսության և բարեկարգման բաժնի պետ
2006-2008թթ․՝ ԼՂՀ նախագահի աշխատակազմի տնտեսագիտական վարչության պետի տեղակալ, ունի ԼՂՀ քաղաքացիական ծառայության 1-ին դասի խորհրդականի դասային աստիճան:
2008-2020թթ․՝ Ստեփանակերտի քաղաքապետի տեղակալ
Պարգևատրվել է «Երախտագիտություն» (ԼՂՀ նախագահի թիվ 86-Ա հրամանագիր, 09․10․2013), «Վաչագան Բարեպաշտ»(ԼՂՀ նախագահի թիվ 125-Ա հրամանագիր, 21․10․2019) մեդալներով:
Արժանացել է ՀՀ Երկրապահ կամավորականների միության վարչության «ԵԿՄ 20 տարի» հոբելյանական մեդալի (2013թ․), ՀՀ Պաշտպանության նախարարության «Գարեգին Նժդեհ» մեդալի (2015թ․) և գերատեսչական մի շարք պատվոգրերի ու շնորհակալագրերի:

Родился 19 июня 1974 года в городе Степанакерте.
В 1997 году окончил отдел «Механизация сельского хозяйства» АрГУ, получив квалификацию инженера-механика.
В 2004 году окончил отделение «Юриспруденция» Ереванского университета менеджмента РА, получив квалификацию юриста.
В 1994-1996гг. служил в Армии обороны НКР.
1996-1999гг. - инженер индивидуального предприятия «Гаяне»
1999г. - специалист первой категории отдела коммунального хозяйства, строительства и благоустройства в мэрии города Степанакерт, затем - инспектор первой категории жилищно-коммунального отдела, а после - главный экономист финансово-экономического отдела.
2000г. - заведующий жилищным отделом.
2001-2004гг. - заведующий отделом жилищно-коммунального хозяйства.
2005-2006 гг. - начальник отдела жилищного, коммунального хозяйства и благоустройства.
2006-2008 гг. - заместитель начальника экономического управления аппарата президента НКР.
2008-2020гг. - заместитель мэра Степанакерта.
Имеет чин советника гражданской службы НКР 1-го класса.
Награжден медалями «Благодарность» (09․10․2013), «Вачаган Барепашт» (21․10․2019). Удостоен юбилейной медали «Добровольческому союзу "Еркрапа" 20 лет» (2013г.), а также медали Министерства обороны РА «Гарегин Нжде» (2015г.), ряда ведомственных почетных и благодарственных грамот.